Podwyższone TSH a pokrzywka

napisał/a: Batoniarz 2014-07-17 17:06
Witam.Od jakiegos czasu szukam przyczyn pokrzywki.Badania alergologiczne nie wykazaly nic w zwiazku z tym zrobilem badania pod katem hormonow
FT3 6,7pmol/l (norma 3,1-6,8)
FT4 15,5 pmol/l(norma 12-22)
antyTPO 12,9 (norma 0-34)
antyTG 1,84 (norma 0-4,11)
Jedynym podwyzszonym parametrem bylo TSH 4,660 (norma 0,270-4,200) w zwiazku z tym nasuwa mi sie pytanie czy to moze byc przyczyna pokrzywki??Czytalem tez,ze poziom TSH moze zalezec od wielu czynnikow wiec mam kolejne pytanie-czy przed odwiedzeniem endokrynologa warto zrobic jeszcze raz badanie TSH??Lekarza rodzinnego raczej nie odwiedze poniewaz watpie,ze cokolwiek zdziala w temacia.Pozdrawiam i z gory dziekuje za odpowiedzi
djfafa
napisał/a: djfafa 2014-07-18 08:48
Wyniki wskazują na niedoczynność tarczycy z niedoboru jodu. Na teraz potrzebujesz tego minerału i nic więcej.
A słowo pokrzywka jest taka ogólne że wiadomo za bardzo o co chodzi. Napisz gdzie ją masz, daj zdjęcie, napisz czy bierzesz jakieś leki, czy zmieniłeś coś ostatnio np. miejsce zamieszkania czy nawet proszek do prania.
napisał/a: Batoniarz 2014-07-18 15:46
Pokrzywke mam od paru miesiecy.Sa ta bable ktore wyskakuja najczesciej na ramionach i plecach.Rboilem badania IgG,IgE,2 panele pokarmowe,jeden wziewny i w ostatnim czasie te hormonalne ktore wykazaly podwyzszone TSH.Jesli chodzi o leki to biore tylko telfexo 180 i zyrtec.Nie zmienialem ani miejsca zamieszkania ani kosmetykow ani proszku do prania.Pokrzywka te pojawia sie tez gdy jestem na czczo