podwyższone tętno

napisał/a: michalk1 2008-01-07 09:41
Witam,

chcialbym prosić Państwa o pomoc. Temat może nie oddaje sprawy, ale nie byłem w stanie wymyśleć nic lepszego. Mój ojciec miał wczoraj wieczorem jakieś sensacje żołądkowe, mdłości, te jednak mogly być po zjedzeniu wędzonej makreli; dziś jednak obudził się spocony, z podwyższonym tętnem (109 na lewej, 117 na prawej ręce - ciśnienie w normie), stanem podgorączkowym i zimnymi stopami. Przynajmniej w dniu dzisiejszym wizyta u lekarza nie wchodzi w grę, chyba, że tata poczułby się gorzej to do prywatnego lub ściągnęlibyśmy jakiegoś znajomego.

Innych objawów - duszności, czy kataru i kaszlu na razie brak. Czy to może być zwykła infekcja? Na razie wziął soczek malinowy i chyba aspirynę, ale się nie poci. Co byście Państwo poradzili zrobić?

Z góry dziękuję za odpowiedź.
napisał/a: edytahk 2008-01-07 11:33
Takie objawy może dawac jak najbardziej zatrucie pokarmowe
napisał/a: michalk1 2008-01-07 12:08
edytahk napisal(a):Takie objawy może dawac jak najbardziej zatrucie pokarmowe


Ojciec leży sobie w łóżku, co mogę mu podać, aby szybciej to zatrucie przeszło?
napisał/a: edytahk 2008-01-07 12:24
Napewno zgłosic sie do lekarza to po pierwsze chyba ze objawy sie nie nasilaja to,
można pozostać w domu. Konieczne jest wypijanie odpowiedniej ilości płynów, osoba dorosła może potrzebować nawet 3-4 litrów na dobę. Najlepiej jest nawadniać się roztworem specjalnej mieszanki elektrolitowej, dostępnej w aptekach. Pomimo wymiotów należy wypijać płyny małymi łykami. Bolesne kurcze brzucha łagodzą ciepłe kompresy. Jeść zaczynając od kleików, chudych rosołów i kaszek. Potem można jeść gotowane ziemniaki, marchewkę, kurczaka, cielęcinę i bułeczki, bez surowych owoców i jarzyn, które są dozwolone dopiero po całkowitym wyzdrowieniu. Przez pierwsze dni choroby powinno się pozostać w łóżku