Podwyższone normy ALAT i trójglicerydów

napisał/a: nell91 2015-06-16 17:24
Proszę o interpretację wyników badań krwi:
tsh 3,25
napisał/a: theblackcat 2015-06-17 06:20
Ile ma pan lat? Ma pan nadwage/otyłość? Jak z alkoholem? Jakieś objawy ktore wplynely na to iz zrobil pan badania?
Powinien pan wykonać całe proby watrobowe bo sam alat to jednak mało. Czyli alat, aspat, bilirubina, fosfataza alkaiczna.
Co do TSH to przyjmuje sie ze do 30rż nie powinno przekraczać 2,5-3. Dlatego warto też wykonać badania krwi ft3 i ft4.
napisał/a: nell91 2015-06-17 18:07
theblackcat napisal(a):Ile ma pan lat? Ma pan nadwage/otyłość? Jak z alkoholem? Jakieś objawy ktore wplynely na to iz zrobil pan badania?
Powinien pan wykonać całe proby watrobowe bo sam alat to jednak mało. Czyli alat, aspat, bilirubina, fosfataza alkaiczna.
Co do TSH to przyjmuje sie ze do 30rż nie powinno przekraczać 2,5-3. Dlatego warto też wykonać badania krwi ft3 i ft4.

Jestem kobietą i mam 24 lata. Mam kilka kg nadwagi, ok 6. Alkohol pije okazyjnie. Objawów nie miałam, lekarz rodzinny zlecił te badania kontrolnie.
napisał/a: theblackcat 2015-06-17 19:24
Przepraszam , myślałam że rozmawiam z męzczyzna :)
Warto wykonac te badania szczegolnie ft3 i ft4 bo TSH za wysokie jak na Twoj wiek. Sama mam niedoczynnosc na tle autoimmunologicznym i tsh mialam podobne do Twojego dlatego lekarz zignorowal a ja na wlasna reke zrobilam te badania i wyszlo co wyszlo
napisał/a: nell91 2015-06-17 19:36
Nic się nie stało ;) Właśnie byłam w tamtym roku u endokrynologa- miałam wtedy tsh 4,76 (norma to 4,20). Endokrynolog powiedziała, że mam nieznacznie podwyższone i zleciła mi badanie cholesterolu i ft4- też się mieściło w normie, więc odpuściłam. Później właśnie usłyszałam od koleżanki, która leczy też wynik ponad 3 i poszłam po skierowanie do endo. Mam strasznie nieregularną miesiączkę i lekarz rodzinny kazał podejść i się spytać, czy mnie przyjmie. Najpierw odwiedzę gina, a później do endo się zapytać;)
napisał/a: theblackcat 2015-06-18 07:34
To ze ft4 i ft3 miesci sie w normie to nie znaczy ze nie ma niedoczynnosci. To nie jest tak ze niedoczynnosc zaczyna sie jak wynik ponizej normy ale tez jak w dolnej granicy. Najlepiej jak ft4 i ft3 wynosza przynajmiej 50% przyjmujac ze dolna granica normy to 0% a gorna to 100%.
napisał/a: nell91 2015-06-18 16:16
Ale lekarz u którego byłam powiedział mi co innego, więc myślałam, że jest ok;) Teraz pójdę do innego, bo okres potrafi mi się 2 mies spóźnić;/
napisał/a: theblackcat 2015-06-19 08:24
Ja zaufania do lekarzy nie mam ;)
Mam niedoczynnosc na tle autoimmunologicznym (hashimoto) a doszlam do tego sama bo lekarz zlekcewazyl tsh , ft3 i ft4 bo niby w normie ale ja juz po tsh ktore bylo podobne do twojego i ft4 na dolnej granicy wiedzialam ze cos nie tak wiec na wlasna kieszen zrobilam USG tarczycy ktore pokazalo stan zapalny autoimmunologiczny.
A masz jakies inne objawy? Np :
- tycie ; problemy ze zrzuceniem wagi,
- sucha skora ; objaw brudnych kolan i lokci
- zmeczenie
- wypadanie / lamanie sie wlosow
Jest?
napisał/a: nell91 2015-06-23 15:49
Mam objawy: nieregularny okres i to bardzo, objaw brudnych kolan i łokci od dawna już,przytyłam ok 10 kg i mam takie pojedyncze dłuższe włosy na brodzie, które muszę wyrywać
napisał/a: theblackcat 2015-06-27 15:45
nell91 napisal(a):Mam objawy: nieregularny okres i to bardzo, objaw brudnych kolan i łokci od dawna już,przytyłam ok 10 kg i mam takie pojedyncze dłuższe włosy na brodzie, które muszę wyrywać

Czyli tutaj 100% tarczyca. Zrob tsh ft3 i ft4 , dostaniesz skierowanie do endo. O diecie i suplementach w dziale endokrynolog. Pozdrawiam.