Podwyższone cisnienie w jednym oku ?

napisał/a: morphine 2014-03-30 13:55
Witam,

Leczyłem się isotrotynoiną (izotek na trądzik) która mi namieszała. W ulotce jest skutkach - suchość oczu.
Okulista poza wysuszeniem oczu stwierdził w jednym oku cisnienie 25 a w drugim 21/22.
Odczuwam to oko z podwyzszonym cisnieniem.
Teraz mialem mierzone cisnienie i jest 18 oraz 20.
Jednakże dalej odczuwam to oko.

Czy możliwe jest aby przez to, że cisnienie było na poziomie 25 przez okres 3 miesiecy mogło naruszyć nerw lub coś innego w oku ???
Miałem kilka dni temu wykonana tomografie (badanie przeciwko jaskrze) i wyszlo ok. Okulista ponadto powiedzial, ze takiego cisnienia sie nie leczy i abym sprawdził je ponownie po 3 miesiącach.
Nie wiem czemu odczuwam to oko. Czy to cisnienie podwyzszone moglo cos zlego spowodowac ?

Chodziłem na silownie, podczas treningu cardio z tetnem 160 poczułem takie mocne pulsowanie 5cio krotne.
Może samo w sobie cisnienie 25 nic nie uszkodzi jednakze mialem taką powyższą sytuację z tym pulsowaniem i ono moglo coś spowodowac ? Oraz raz na słońcu zakuło mnie mocno to oko.

Ehhh prosze o pomoc
napisał/a: morphine 2014-03-30 19:15
Dodam jeszcze iż szybko mi się męczą oczy, czy to na spacerze czy to jazdą samochodem.
A ból tego oka prawego jest róży, raz kłuje, raz tak jakby nacisk na nerw był, innym razem jakby oko było naprężone itp.

teraz np. w uchu mnie kłuje ale wiem, że to jest od oka. - moze to jakas wskazówka ?
napisał/a: Wilds 2014-04-22 16:17
A boli Cię głowa a dokładnie skronie?
napisał/a: morphine 2014-04-22 19:02
Nie boli mnie glowa ani skronie - boli mnie jakby nerw w prawym oku, szczegolnie gdy sie klade na łóżku na prawą stronę to odczuwam ten nerw. Tak jakby za okiem u góry. Co to może być ? Ja już wysiadam, bylem u okulistów to bagatelizują, mowia, ze moze poprostu nerwobole. Aby zbyc pacjenta i nastepnego przyjac bo czeka w kolejce.
Dodatkowo okazalo się iż ciśnienie wróciło do normy, ostatnie 2 badania byly w normie. W tym tygodniu tez sprawdze cisnienie. Nie wiem co sie dzieje.
napisał/a: Michaleczekk 2014-04-23 10:36
Hmm nie wiem czy boli nerw wzrokowy, ale możliwe, że boleć Cię może mięsień odpowiedzialny za ruchy gałką oczną. Radziłbym odpuścić sobie siłownię i poszukać jeszcze jakiś okulistów i się do nich wybrać.
napisał/a: morphine 2014-04-23 11:04
Siłownie odpuściłem w listopadzie jak zaczelo mi oko pulsować.
Byłem u 2 niby najlepszych okulistów w Szczecinie, w tym jeden z nich ma najnowszy/najlepszy sprzęt okulistyczny w zachodnio-pomorskim. Stwierdził po prostu, że nerwobóle. Oraz zespol suchego oka - powieki zmywaja film łzowy jak wycieraczki.
Problem z gruczołami Meiboma - a oni mi przepisują tylko krople, chociaz ten ostatni przepisał erythromycne. W Czwartek pojde po doxycycline.

Gdy przykładam za gorące kompresy to odczuwam ten nerw w prawym oku.
Także gdy wypije troche alkoholu to na nastepny dzień czuję ten nerw. Odstawiam alkohol.