podwyższone ciśnienie, puls, bóle głowy i zmęczenie

napisał/a: indeksowy 2013-01-19 20:29
Witam, od dłuższego czasu męczą mnie umiarkowane bóle głowy bez wyraźnego źródła, rozbicie i okropne zmęczenie. Byłem już u kilku specjalistów, w tym neurologów, ale przepisane leki nie spowodowały u mnie jakiejkolwiek poprawy. Wszelkie badania tym TSH, Morfologia, TK, EKG i EEG nie wykazały widocznych zmian. Niemniej z braku laku rodzinna zainteresowała się moim podwyższonym tętnem i ciśnieniem, które było na granicy normy. KK, które zwykle mam to 135/80/110, gdzie ostatnia cyfra to właśnie tętno.

Przepisano mi propranolol 2x40mg, valsartanum 1x80mg oraz z poradni leczenia bólu depakine i wenaflaksynę.
Wiem, że te dwa ostatnie to są psychotropy, przepisywane przez psychiatrów, ale lekarka powiedziała, że "Głową muru nie przebijesz, ale jeśli zawiodły inne metody należy spróbować i tej." - swoją parafrazą dała mi do zrozumienia, że "z braku laku", zobaczymy.

Ze swojej strony mogę dodać, że nie jestem depresyjny i nerwowy, nigdy nie miałem żadnych epizodów samobójczych, nerwic, wybuchów złości albo nie widziałem rzeczy, które nie istnieją.

Po braniu tych dwóch pierwszych leków serce biję normalnie 80, a ciśnienie jest 120/70, większych efektów ubocznych po tych psychotropach nie doświadczyłem, niemniej głowa boli jak bolała, zmęczenie nie ustępuje i to rozbicie myślowe (okropne doświadczenie) jak było tak jest.
napisał/a: Los Angeles Galaxy 2013-01-20 08:04
1. Stawiam że to coś z tarczycą bo u mnie zaczynało się podobnie /mam niedoczynność tarczycy/. Samo tsh nic nie da bo tsh produkowane jest w przysadce mózgowej za to trzeba by zbadać ft3, ft4 czyli hormony tarczycy do tego jak masz pieniądze to można by zbadać a-tpo /aby zobaczyć czy nie ma stanu zapalnego /

2. Do zbadania można by zlecić jeszcze : sód, potas, magnez , żelazo bo być może bóle głowy i zmęczenie jest na tle anemicznym albo niedoboru lub nadmiaru jakiegoś pierwiastka.

3. Jak tam sytuacja z Cholesterolem i 3glicerydami były robione badania ?
napisał/a: indeksowy 2013-01-20 12:37
Tarczyca była badania TSH, FT3, FT4 i ten wskaźnik na Hashimoto. Rodzinny robił mi jonogram i cholesterol i było w normie.