Podwyższone Ciśnienie po Saunie ?

napisał/a: baba12 2014-02-02 22:51
Witam, mam 22lata, i pewien problem.

Otóż w ostatni czwartek tj. 30.01, dzień jak co dzień (aktualnie bezrobocie) posiłki w ciągu dnia raczej lekkie, nic tłustego, ostatni koło godziny 15.
Koło godziny 18 wybrałem się z kolegami na basen (pływamy już od 2 tyg, 2-3 w tyg), popływaliśmy z 45min, potem chwile do jakuzy, i później czekała na nas nagrzana sauna. Sauna była mocna nagrzana, użyliśmy jej źle z tego co wyczytałem to trochę żeśmy się przegrzali, trochę w pewnym momencie zrobiło nam się delikatnie słabo ale zaraz żeśmy wyszli, w sumie 2 serie po 10min.

Problem jest, gdyż od tego dnia po dzień dzisiejszy mam podwyższone ciśnienie, 140/80 - 150/90. Ciśnienie 150 już odczuwam i np, nie mogę spać czuję delikatne pulsy w głowie w okolicy pulsu. I cały czas mam takie delikatne mroczki przed oczami, i odczuwam serce, nawet mnie zakuło(5s to może trwało) dzisiaj w kościele.
I nie wiem już co jest grane, bo myślę że można się źle czuć po saunie ale dzień, dwa, a u mnie jest już trzeci... Potas biorę od tego czwartku i nic.


Wykluczam brak potasu.
Wykluczam raczej nerwice, gdyż mam stwierdzone dodatkowe skurcze nadkomorowe (specjalista stwierdził że są nieszkodliwe, można wykonać ablację jeżeli przeszkadza jeżeli nie to można normalnie funkcjonować) i jestem przyzwyczajony że mi dodatkowo tyka serce i mnie to nie martwi.
Czy sauna może spowodować jakieś, niedotlenienie bądź coś innego ? (żaden kolega niema żadnych objawów, a jeden się nawet ostatnio leczył na skoki ciśnienia i miał spadki potasu, a też w pewnym momencie go słabiło)


Jutro jadę na badania krwi, mam skierowanie na morfologie, ale moja ciotka w laboratorium może mi wykonać dodatkowo co zechce tylko co Sb zbadać, cukier ? cholesterol ? Jeżeli badania wyjadą OK, to mam zamiar iść do kardiologa, zrobić ekg, echo, holltera, i jechać do specjalisty bo niestety u mnie (male miasto) takich niema.
Ale może komuś coś nasuwają na myśl te objawy.
aaaa i jeszcze mam zamiar jutro iść na basen trochę zmęczyć serce może się unormuje ?
napisał/a: baba12 2014-02-04 09:00
Wyniki badań wyszły ok. Morfologia, Magnez, cholesterol, cukier wszystko ok

Tylko jedząc potas od czwartku w poniedziałek miałem go jeszcze poniżej normy.

3.89. Norma jest od 4.

Czy taki mały spadek może powodować podwyższone ciśnienie ?