podwyższona glukoza

napisał/a: paulina8910 2017-04-19 20:11
wczoraj miałam wykonywane badanie krwi, morfologie itp, również glukozę. Mój wynik na czczo to 114. Lekarz rodzinny wysłał mnie na krzywą cukrową, jaki wynik muszę mieć aby był dobry??? Czy tabletki anty Aidee mogą zwiększać poziom cukru we krwi??proszę o odp, jutro mam badanie tej krzywej cukrowej
djfafa
napisał/a: djfafa 2017-04-21 08:14
Przy ryzyku cukrzycy a tak jest u Ciebie nie powinno się stosować Aidee.
napisał/a: paulina8910 2017-04-21 13:31
wczoraj miałam robioną krzywą cukrową, i wynik wyszedł idealny, bardzo dobry. Nie jadłam nie piłam przed każdym badaniem ok 13h. Skąd takie wyniki? Aidee przyjmuje codziennie o godz 19
napisał/a: Peter 2017-04-21 14:33
Czynnikiem powodującym podwyższenie poziomu glukozy we krwi jest też stres. Jeśli krzywa cukrowa jest ok (to akurat bardzo ważne), to nie pozostaje nic innego jak uważanie na to, co się je (głównie węglowodany, zwłaszcza proste), uważanie na leki podnoszące poziom glukozy we krwi (a jest ich wiele, m. in. wspomniany Aidee, leki kardiologiczne) i na razie obserwować problem. Warto czasem także zmienić laboratorium, bo bywa, że mają problem z kalibracją urządzeń pomiarowych.
napisał/a: paulina8910 2017-04-21 16:14
dziękuje Wam Panowie za odpowiedzi, Lek Aidee biorę od 4 miesięcy dopiero i to pewnie on podwyższa tą glukozę w organizmie. Jestem osobą młodą, szczupłą, odżywiam się normalnie. Będę obserwować i następne badanie zrobię w innym laboratorium. Dziękuje i pozdrawiam
djfafa
napisał/a: djfafa 2017-04-23 07:44
Możesz też włączyć jedzenie/suplement regulujący poziom cukru we krwi, np. cynamon, morwa biała, gymnema itp.