Podwyższona bilirubina

napisał/a: mójbrzuch 2015-05-04 18:24
Witam
Od dłuższego czasu mam problemy gastryczne, dziś odebrałem wyniki krwi pod kontem prób wątrobowych.
Poziom bilirubiny 1,32 przy normie 1,1. Czy taki wynik może być powodem ucisków kolek w prawym nadbrzuszu?
Do jakiego lekarza mam się zgłosić z tymi wynikami?
napisał/a: theblackcat 2015-05-04 21:31
Podaj wszystkie wyniki.
napisał/a: mójbrzuch 2015-05-04 21:58
theblackcat napisal(a):Podaj wszystkie wyniki.


Nie wykryto Heliocobacter pylori, brak pasożytów w kale.
Bilirubina całkowita 1,32 (zakres referencyjny 0,00 - 1,00)
ALT 15 (zakres r. 0-42)
AST 17 (zakres r. 0-38)
napisał/a: theblackcat 2015-05-05 07:33
Było robione USG jamy brzusznej?
napisał/a: mójbrzuch 2015-05-05 07:52
theblackcat napisal(a):Było robione USG jamy brzusznej?

Dwukrotnie, prócz małych kamyczków w nerce lewej i jednym w prawej, wszystko w normie.
Pytałem czy ten ucisk nadbrzusza może być powodowany przez kamienie i dwukrotnie usłyszałem, że absolutnie nie.
napisał/a: theblackcat 2015-05-07 07:31
A te problemy gastryczne oprócz ucisku to jakie są?
Kamienie pewnie mogą dać takie objawy ale skoro nie jest to 100% potwierdzone a sa jeszcze inne objawy to potrzebna dalsza diagnostyka.
Nie bierze pani leków na rozbicie kamieni? Albo nie bd pani zabiegu na ich rozbicie/usuniecie?
napisał/a: mójbrzuch 2015-05-07 10:14
Jestem mężczyzną. Objawy jakie mi dokuczają prócz ucisku to wzdęcia, rano niesmak i suchość w ustach, brak apetytu, rozdrażnienie.
Jednak zdecydowanie najbardziej denerwujący i dokuczający jest ten nieustanny ucisk. Myślałem, że może mam kamienie w woreczku żółciowym (bo ucisk najczęściej występuję właśnie w tym miejscu) ale dwukrotne usg nic nie wykazało.
Kamyszki w nerkach mają po 4mm, lekarz powiedział, że same się wypłuczą.
napisał/a: theblackcat 2015-05-07 17:43
Przepraszam pomyliłam sie piszac do pana per pani. A nie zalecił lekarz gastroskopii?
Jak wygląda dieta?
Przy takich objawach na pewno warto ostawic gluten czyli chleb makaron i inne produkty zbozowr i nabial.
Warto też by było brać ostropest na wątrobe i Zioła detoksykujące
napisał/a: mójbrzuch 2015-05-08 08:09
Jem niewiele bo nie mam apetytu, szybko się najadam. Gdybym odstawił chleb, makaron i produkty zbożowe to nie miał bym co jeść. W środę mam wizytę u gastrologa. Na wątrobę brałem essentiale forte, bez poprawy.
napisał/a: theblackcat 2015-05-08 09:39
Tzn że przeważa u cb dieta z produktami zbożowymi.
Gluten i nabiał zaogniają stany zapalne a w Twoim przypadku radziłabym odstawić.
A miałbyś co jesc :)) ja nie jem glutenu i nabiału i wielu użytkownikow tego forum i czujemy sie lepiej.
Jest cała masa produktów bezglutenowych - ryż , kasze , warzywa , makaron możesz zastapic makaronem ryżowym.
Chleb możesz zrobić z mąki gryczanej lub kupić w piekarni bezglutenowej. :))
Naprawde jest wiele możliwosci.
A essentiale forte to watpie by bylo skuteczne - ma soje a ona nie jest zdrowa.
Tak jak mowilam. Ostropest i inne ziola.
napisał/a: mójbrzuch 2015-05-08 14:37
W sumie to ryż i makaron ryżowy wręcz ubóstwiam i mógłbym jeść codziennie, ale na śniadanie jakoś tak dziwnie.
A ten ostropest nie zaszkodzi? Poczekam jednak na opinie gastrologa. Najgorzej jak mam kamienie w woreczku ((
Może podczas wcześniejszych usg nie było widać :(((
Dzięki za rady.
napisał/a: mójbrzuch 2015-05-19 17:06
Jestem po gastroskopii rozpoznano zapalenie błony śluzowej żołądka oraz obecność heliocobacter pylori (:(