Podwyższona bilirubina całkowita

napisał/a: johnnybravooJB 2010-04-22 13:51
Witam.
"Podepnę" się do tematu.Od miesiąca "walczę" z TWKL.Wykonałem wszystkie badania i wszystko też było ok z wyjątkiem poziomu Bilirubiny całkowitej w surowicy,której poziom wynosił 39,4 umol/l ,
napisał/a: dominika2505 2010-04-22 17:10
Witam, zespół Gilberta najlepiej potwierdzić badaniem genetycznym, aczkolwiek wszystko wskazuje na to że to to i rzadko wykonuje się raczej to badanie bo zespołu G nie leczy się. Impreza raczej nie miała wpływu na tamto badanie. Może przez jakiś czas bierz sobie Essenciele forte.
napisał/a: johnnybravooJB 2010-04-22 17:44
W takim razie pozostaje mi oszustwo?...Dowiedziałem się ,że Luminal obniża poziom bilirubiny...Z zespołem G nie mam szans na zawodową służbę wojskową,a bardzo zależy mi na sprawie.
napisał/a: dominika2505 2010-04-22 19:41
Luminal jest szkodliwy i ma dużo skutków ubocznych, pogadaj z lekarzem najlepiej, może Ci doradzi coś kiedy zacząć i ile czasu brać i kiedy zrobić wyniki by bilirubina była w normie, jeśli zadziała. Essenciale jest bardzo dobre na wątrobę, sama mam zespół G (w trakcie badania genetyczne), teraz mam w normie. Unikaj tego co podwyższa bilirubinę - smażone, ciężkie potrawy, a podwyższa też głodzenie i wysiłek fizyczny.
napisał/a: johnnybravooJB 2010-04-25 13:13
Swoją drogą jaki lekarz zaleci mi kurację luminalową poto abym oszukal komisję TWKL?!...Wszystkich podwyższających bilirubinę min. wymienionych przez ciebie czynników unikam jak ognia.Ciekaw jestem tylko jak długo bilirubina utrzymuje się we krwi,zanim jej poziom się faktycznie znacznie obniży...
napisał/a: johnnybravooJB 2010-05-06 14:25
Tydzień na luminalu + regularne posiłki ... i Bilirubina spadła do 29,5 umol/l :D:D
napisał/a: aras1 2010-10-25 15:57
Witam wszystkich. Robiłem trzy badania Bilirubina całkowita
Pierwsze badanie wynik 27,5 umol/L wartości oczekiwane 5.1-20.5 ( ALAT 28 IU/l wartości oczekiwane 17-63, aspat( AST) 24 IU/L wartości oczekiwane 15-41)
Drugie badanie 21.2 umol/L wartości oczekiwane 5.1-20.5
Trzecie badanie 1,79 mg/dL Wartości oczekiwane 0,2-1,2
Czy to poważne?
Czy trzecie badanie jest lepsze, czy gorsze od drugiego? itp.?
Staram się na zawodowego żołnierza i na komisji lekarskiej wyszły mi takie badania, drugie i trzecie badania zrobiłem sam, pierwsze przez komisje i kazali mi zrobić badania jeszcze raz, jak można zmniejszyć bilirubinie całkowitą, czy to prawda, że podobno owocem grejpfrut i nie jedząc mięsa smażonego?
Czy brak snu możne też wpłynąć na złe wyniki, mało śpię, pracuje w nocy po 350 godzin w miesiącu i na 36 godzin chodzę często do pracy. Z góry dziękuje za wszelkie odpowiedzi, pozdrawiam
napisał/a: dominika2505 2010-10-25 18:56
Wygląda na zespół Gilberta. Należy unikać smażonego, unikać głodzenia, poczytaj na necie. Jest lek - luminal, który obniża bilirubine. Pogadaj z lekarzem I kontaktu, pozdr
napisał/a: scandalieross 2010-11-03 19:35
Witam
Jestem nowy na forum.
Proszę o interpretację wyników badań.
Od dwóch tygodni jestem na diecie.


Badanie z 05-10-2010

AST - 58
napisał/a: dominika2505 2010-11-04 16:16
Coś sie dzieje, wskazana wizyta u gastrologa i inne badania. Pozdrawiam
napisał/a: cpt6 2011-01-30 17:16
WITAM
ZROBIŁEM SOBIE BADANIA I WYSZŁO MI ZE ALAT MAM 32 CZYLI W NORMIE ALE MAM ZA WYSOKĄ BILIRUBINE TZN 1,82. PRACUJE W WARUNKACH SZKODLIWYCH ALE DWA LATA TEMU MIAŁEM BILIRUBINE W NORMIE. CO ZROBIC ZEBY ZBIC BILIRUBINE. CZY WPŁYW NA TE BADANIE MIAŁO TO ZE DZIEŃ WCZESNIEJ WYPIŁEM 4 PIWA, ALE RANO. JESTEM ALERGIKIEM I ZAŻYWAM OD DWÓCH LAT AMERTIL CZY DO NASTĘPNYCH BADAŃ W MARCU POWINIENEM JE ODSTAWIĆ. PRAWDA TO ZE NAJLEPIEJ NA BILIRUBINE DZIAŁAJĄ GEJFRUTY. PROSZE O PILNA ODP BO SIE MARTWIE O SWOJĄ PRACE.MAM 25 LAT