podpuchnięte oczy.

napisał/a: ~Anonymous 2008-08-06 22:45
Witam. Moim problemem są wiecznie podpuchnięte oczy. Nie są one wynikiem niewyspania, nie działaja na nie kremy i nie pomagają korektory czy fluidy. Zastanawiam się czy mój problem może być związany z jakąś chorobą (na innych forach czytałam coś o nerkach lub układzie krążenia)??? Prosze o pomoc. dziekuje.
napisał/a: KATERINA 2008-08-06 23:26
PineSka napisal(a):Witam. Moim problemem są wiecznie podpuchnięte oczy. Nie są one wynikiem niewyspania, nie działaja na nie kremy i nie pomagają korektory czy fluidy. Zastanawiam się czy mój problem może być związany z jakąś chorobą (na innych forach czytałam coś o nerkach lub układzie krążenia)??? Prosze o pomoc. dziekuje.

Witam!!
Proszę przebadać sobie tarczycę
TSH
usg jej i ft 4 do tego ogólna morfologia?!Może to objaw niedoczynności,warto też iść do okulisty
napisał/a: KATERINA 2008-08-06 23:40
KATERINA napisal(a):
PineSka napisal(a):Witam. Moim problemem są wiecznie podpuchnięte oczy. Nie są one wynikiem niewyspania, nie działaja na nie kremy i nie pomagają korektory czy fluidy. Zastanawiam się czy mój problem może być związany z jakąś chorobą (na innych forach czytałam coś o nerkach lub układzie krążenia)??? Prosze o pomoc. dziekuje.

Witam!!
Proszę przebadać sobie tarczycę
TSH
usg jej i ft 4 do tego ogólna morfologia?!Może to objaw niedoczynności,warto też iść do okulisty

Generalnie badania ogólne typu morfologia
kwas moczowy
ogólne badanie moczu ,warto wykonać ,być może ma Pani uczulenie na kremy etc można też iśc do Alergologa.Czy w rodzinie ktoś miał problemy z tarczycą/podobne do Pani /czy to długo trwa/nasila się w jakiś miesiącach/zanika/proszę porozmawiać z lekarzem przede wszystkim ale z pewnością spr TSH nie zaszkodzi?Ma Pani jakieś objawy niedoczynności tarczycy?
zmęczenie
senność
wypadanie włosów
brwi
sucha skóra
zaparcia
problemy z pamięcią
zimno ciągle pani
brak miesiączki/brak
zaburzenia libido
tycie
nie może pani schudnąć
za duży cholesterol
łamliwe paznokcie etc{m.in opuchlizna oczu,nalana twarz etc}
napisał/a: ~Anonymous 2008-09-06 13:43
Ktoś już sugerowal badanie tarczycy, ale ze względu na to, że bez powodu schudłam i mdlałam. Robiłam badania krwi, cukru, cholesterolu i wszystko mam w normie. Z objawów jakie Pani wymieniła widze u siebie: zmęczenie (...), mam ciągle zimne stopy i dłonie (chyba, że są upały to wtedy są opuchnięte). Czy na badanie tarczycy trzeba miec skierowanie?? Słyszałam, że od leków na tarczyce się grubnie...