Podejrzewam u niego psychoze

napisał/a: Gshock86 2010-03-30 12:47
Zachowanie mojego chlopaka coraz bardziej mnie niepokoi. Mowi dziwne rzeczy. Twierdzi, ze wszyscy go znaja, ze ma zadanie do wykonania, ze musi uratowac ten kraj, bo zle sie w nim dzieje. Ogolnie daje mi powody do niiepokoju. Nie wiem czy to poczatki schizofrenii czy tylko jakies urojenia, w kazdym razie to nie jest normalne. Nie wiem jak postepowac, co robic. Ostatnio zaprosilam znajomych i bylo mi glupio i wstyd z jego powodu. Z nikim nie rozmawial, wlaczal sobie jakies filmiki o zniszczeniu swiata a pozniej zaczal wygadywac te swoje bzdury. Jak z nim rozmawialam spokojnie caly czas mnie przekonywal, ze to wszystko prawda, ze on tak czuje itp. Oczywiscie byl zly, ze probuje robic z niego wariata. Poczytalam na ten temat i wiem, ze przy psychozach chory nie jest swiadomy swojego chorobowego stanu. Ale co robic? Boje sie jak on ssie zachowa przy znajomych, nie moge sluchac tych bzdur, ktore wygaduje, boje sie,ze to bedzie postepowac... On ma prawie 24 lata, konczy studia zaocznie i pracuje
napisał/a: krysia1705 2010-03-30 19:12
Witaj Gshock :)
Zeczywiscie niepokojace te objawy o ktorych piszesz! Wnioskuje ze nie bylo tak od poczatku waszej znajomosci...tylko od jakiegos czasu? zeczywiscie pasuje do schizofreni czy jakies psychozy! Jezeli sie to nie zmieni a Twoj chlopak nie da sie namowiec na wizyte u psychiatry...to moze pojdz najpierw sama i opowiedz wszystko lekarzowi...moze doradzi cos sensownego,da jakies wskazowki...
pozdrawiam serdecznie :)
napisał/a: Gshock86 2010-03-30 19:21
Dziekuje za odpowiedz. Nie wiem kiedy to sie u niego zaczelo. On twierdzi ze zawsze wiedzial, ze ma misje (...). My znamy sie i jestesmy ze soba od jakis 4 miesiecy i na poczatku kiedy mowil cos dziwnego ja obracalam to w zart. Ostatnio sie to nasililo i to co zrobil w towarzystwie przebilo wszystko. Czytalam o urojeniach poslanniczych, ktore na tym polegaja. Wszedzie jest napisane, ze nie mozna choremu wytlumaczyc, ze to sie mu wydaje. Prosze o jakies rady i wypowiedzi osob, ktore mialy stycznosc z chorymi lub same cierpialy.
napisał/a: ognista4 2010-03-30 20:26
no i bardzo prawdopodobne. wygląda jak schizofrenia . kierunek - psychiatra.
napisał/a: Gshock86 2010-03-30 22:25
Dlaczego od razu schizofrenia? A do lekarza ciezko bedzie go wyslac skoro twierdzi, ze jest z nim wszystko w porzadku:(
napisał/a: krysia1705 2010-03-31 07:11
Ja tez mysle ze bedzie ciezko wyslac go do lekarza...dlatego napisalam ci ze moze sama bys poszla i porozmawiala co zrobic w tej sytuacji! Nie mam pojecia co jeszcze moglabys zrobic,chyba wiecej sie nie da!
napisał/a: ognista4 2010-04-01 15:58
dlaczego?? no bo objawy bardzo ją przypominają. miałam styczność ze schizofrenikami i zachowują się bardzo podobnie. nooo....ale wołami zaciągnąć na siłę pacjetna do lekarza się da się. nic na siłę... zgadZam się z pprzedniczką, lepiej może na początek zapytać się lekarza samemu a potem działać. pzdr