Podejrzewam problem z tarczycą

napisał/a: sandrazbo 2009-12-20 14:02
Witam! Podejrzewam u siebie problem z tarczycą, chodzi dokładniej o niedoczynność tarczycy. Mam objawy, które potwierdzają to m.in.: wypadanie włosów, spadek temperatury ciała, sucha skóra, brak chęci życiowej, niskie ciśnienie. Chciałam zrobić badania, które dają mi 100% pewność. I teraz właśnie, co powinnam zrobić? Mam się wybrać jutro do lekarza pierwszego kontaktu i prosić o skierowanie na badania? Bo nie za bardzo wiem jak się do tego zabrać. Z góry dziękuję za pomoc.
djfafa
napisał/a: djfafa 2009-12-20 14:03
Na początek wystarczą 3: TSH, Ft3 i Ft4.
napisał/a: sandrazbo 2009-12-20 14:06
A do kogo najpierw mam się zwrócić o pomoc?
djfafa
napisał/a: djfafa 2009-12-20 14:10
sandrazbo napisal(a):A do kogo najpierw mam się zwrócić o pomoc?


Jak masz normalnego lekarza rodzinnego to idź i poproś o skierowanie na badania, a jak nie, to zrób je prywatnie (około 20 złotych za każde). W zależności od wyników napiszemy Ci co dalej.
napisał/a: sandrazbo 2009-12-20 14:13
A czy mam tez prosic o skierowanie do endokrynologa? Wiem, że są długie kolejki. Co powinnam zrobić?
djfafa
napisał/a: djfafa 2009-12-20 14:16
sandrazbo napisal(a):A czy mam tez prosic o skierowanie do endokrynologa? Wiem, że są długie kolejki. Co powinnam zrobić?


On na skierowaniu musi napisać diagnozę, a bez badań jej nie postawi. Więc najpierw trzeba zrobić badania i w zależności od nich ewentualne skierowanie do endo.