Podejrzenie przewlekłego zapalenia trzusktki

napisał/a: dustin84 2014-03-23 15:02
Witam mam 30 lat ,siedząca prace ,3 razy w tygodniu intensywnie ćwiczę na siłowni po około 1,5 godziny używam suplementów białkowych wpc,witamin i minerałów w dni treningowe i niekiedy beta-alaniny około 5 gram przed treningiem+ guarana na pobudzenie. Dieta głównie skierowana na białko+pełnowartościowe węglowodany ,mniej tłuszczu, spożycie białka w dni treningowe na poziomie około 12o gramów dziennie ,nie palę , alkohol bardzo sporadycznie. Od jakiegoś czasu zaczęły się u mnie problemy żołądkowe ,wzdęcia ,zaparcia,odbijanie ,gazy ,lekarz przepisał mi duspatalin i debridat,zalecił mi zmniejszenie podaży białka i zabronił jeść w pracy posiłki odgrzewane w mikrofalówce ,po około dwóch tygodniach od zastosowania się do w/w objawy ustąpiły .Ostanio nieznacznie zwiększyłem podaż białka do około 120 gramów dziennie,ale niekiedy znów mam objawy żołądkowe. Znów poszedłem do lekarza a on stwierdził że mogę mieć przewlekłe zapalenie trzustki i przepisał lek o nazwie kreon, tylko z tego co czytałem są to silne enzymy trzustkowe i boję się że jak zacznę to brać to trzustka o ile jest chora to już w ogóle może zwariować, co ma mi dać branie tego leku i czy w ogóle warto go wziąć .Dotałem też skierowania na nastepujące badania -morfologia analizatortor krew,b-krew,glukoza na czczo kreatynina surowica,kwas moczowy surowica,ALT,AST,bilirubina,ipidogram,potas,sód,mocz badanie ogólne ,TSH. Proszę o radę jak mam postąpić w tym wypadku
napisał/a: Ell 2014-03-23 20:50
Ja bym bral co przepisal lekarz. Ja tez bralam Kreon, mimo iz wedlug morfologii, usg bylo ok, ale jednak badanie kalu nakierowalo lekarza do przepisania mi Kreonu. Mnie pomogl, na pewno nie zaszkodzil.
napisał/a: wikam2 2014-10-07 15:03
Temat niestety na czasie :/ Chyba warto zapoznać się na przyszłość...
[url_special=http://uklad-pokarmowy.wieszjak.polki.pl/trzustka/282101,Rak-trzustki-jak-sie-objawia.html:nwt2dl6m]http://uklad-pokarmowy.wieszjak.polki.pl/trzustka/282101,Rak-trzustki-jak-sie-objawia.html[/url_special:nwt2dl6m]