Podejrzenie grzybicy pachwin

napisał/a: NUKE 2016-12-07 20:35
Bardzo dbam o higienę, codziennie się myję, zmieniam bieliznę i unikam publicznych toalet; niestety mam częsty problem z odparzeniami pachwin, wewnętrznych stron ud oraz moszny, niekiedy pojawiają się małe ranki w pachwinach. Noszę w miarę luźne slipy, problem pojawia się w lecie, ale szczególnie uciążliwy jest zimą. Kiedy odparzenia zaczęły pojawiać się częściej, postanowiłem smarować miejsca różnymi kremami. Nawilżającymi nivea, dove i kremami na odparzenia u niemowląt oraz wysuszającymi typu penaten. Niestety efekt poprawy był krótkotrwały. Ostatnio zauważyłem złuszczenie się naskórka, większy świąd, większe ranki oraz jakby popękane powietrzne bąble na chorej skórze. Wewnętrzna zmieniona strona ud po względnym wygojeniu ma kolor brązowy. Plamy na udach są wielkości 3 monet 5 złotowych. Obawiam się, że mogę mieć grzybicę pachwin i obecnie smaruje się kremem cortomazolum, ale jest chyba gorzej. Jak wyleczyć te plamki i odparzenia?
napisał/a: piotrosiama 2016-12-07 20:46
Te kremy nawilżające czy na odparzenia na niewiele się zdadzą. W aptece są dostępne bez recepty różne maści/kremy na tę dolegliwość, tylko pytanie czy to na pewno jest grzybica.
Konsultowałeś się z jakimś lekarzem ?
napisał/a: NUKE 2016-12-07 23:13
Mówiąc szczerze jeszcze nie. To intensywne złuszczanie trwa dopiero 1,5 tyg. Z tą grzybicą to tylko moje przypuszczenia.
napisał/a: piotrosiama 2016-12-08 00:05
Specjalista powinien obejrzeć i jeśli stwierdzi że to grzybica to powinien pobrać wyskrobinę by określić rodzaj grzybka, a co za tym idzie dobrać odpowiednie leczenie.