Początki zaćmy

napisał/a: bany_ania77 2014-07-19 09:10
Witam Serdecznie.
Problem nie dotyczy mnie lecz mojej mamy. Ma ona już 72 lata i od pewnego czasu zaczęło boleć ją oko. Poszła do okulisty i niestety okazało się że są to początki zaćmy. Dostała skierowanie na zabieg na NFZ lecz niestety termin za 2 lata. A jak wiadomo, zdrowie jest najważniejsze, zwłaszcza kiedy chodzi o wzrok i kiedy ta zaćma nie jest jeszcze tak bardzo mocno posunięta. Dlatego postanowiłam napisać na tym forum, ponieważ wiem że udzielają się tu lekarze różnej specjalizacji. Czy ktoś z Państwa mógłby mi pomóc aby jakoś przyśpieszyć ten zabieg? Myślałam również aby zapisać mamę prywatnie do okulisty i aby wykonała sobie zabieg laserem. Czytałam że jest to i wiele bezpieczniejsza i skuteczniejsza metoda od klasycznej metody operacyjnej. Niestety NFZ nie refunduje zabiegów laserowych. Bardzo serdecznie proszę o Państwa opinie w tej kwestii. A może ktoś z Was miał już przeprowadzany podobny zabieg i mógłby podzielić się swoimi opiniami? Z góry dziękuję za pomoc.
Pozdrawiam
Ania.
napisał/a: dixit123 2016-09-12 12:04
2 lata to bardzo dlugo, jak dla mnie zbyt długo.... Radzę szukać innych opcji niż NFZ. Dobrze sprawdza się usunięcie zaćmy za granicą, co kosztuje niecałe 500 zł, bo większość kwoty jest refundowana. Tu podaję link do klinki,która zajmuje się takimi rzeczami: http://alfavision-zacma.pl/o-nas/ Naprawdę to dobry sposób, bo zaćma jest usuwana praktycznie od ręki i czeka sie na zabieg jakieś 2-3 tygodnie...
napisał/a: Siatkareczka 2016-10-14 11:23
rzeczywiście termin jest nie do przyjęcia, musisz poszukać czegoś na właśną rękę, osobiście uważam, że nie ma się też co naciągać na koszty i odrazu szukać za granicą bo i w Polsce jest masa świetnych specjalistów i dobrych klinik, gdzie wzrok można leczyć, sama szukam dobrego specjalisty i mam już pewne zdanie, bardzo dobre opinie ma klinika spektrum we wrocławiu, na ulotce kliniki wyczytałam, że lekarz pracujący tam leczył w niej własne dziecko, więc chyba lepszych rekomendacji nie potrzeba.
napisał/a: tatiana88 2016-10-29 20:29
oczywiście ,ze mozna przyspieszyć i w dodatku nfz Ci potem zwraca ci kase za operacje . Ty jedyny koszt jaki ponosisz to koszt transportu 499 zł . mówię tutaj o klinice okulistycznej w czechach , lexum w ostravie , tutaj są wykonywane . Najpierw jednak trzeba sie zakwalifikowac do zabiegu , a same badania przechodzi się w klinice okulistycznej w krakowie . ostatnio , no moze nie tak ostatnio , bo jakos chyba w sierpniu , prezes kliniki optegra , poddał sie zabegowi w ramach dyrektywy transgranicznej własnie w klinice lexum w ostravie
napisał/a: dynamical1231 2016-11-02 15:20
Aniu, mieliśmy w rodzinie podobną sytuację, tylko że babcia była chora. Zapisaliśmy ją w końcu do AlfaVision i jesteśmy z tego wyboru bardzo zadowoleni. Cały personel był bardzo miły, a i w Czechach mówili lekarze po polsku. Nawet pomogli nam wypełniać papiery związane z refundacją. No i przede wszystkim babcia cieszy się dobrym wzrokiem :) Polecamy serdecznie każdemu tą klinikę, bo warto leczyć się w Czechach :)
napisał/a: Siatkareczka 2016-11-22 18:57
a ja wychodzę z założenia że operacja powinna być przeprowadzona prze lekarza, który ponosi odpowiedzialność za wynik zabiegu, zna pacjenta, ma na niego pomysł diagnostyczny, wie , czy wykonana przez niego operacja spełni oczekiwania. W Spektrum pacjent otrzymuje możliwość kontaktu telefonicznego z operatorem nawet w nocy po operacji .Może zadzwonić, gdy niepokoją go jakieś objawy. Lekarz zna przebieg operacji i jest w stanie błyskawicznie zareagować.
napisał/a: dixit123 2016-12-07 09:59
No ja tam już nie wnikam, gdzie będziesz robiła zabieg, ale polecam artykuł: http://pryzmat-okulistyka.pl/zacma-to-nie-wyrok/ Im wcześniej wykonana operacja, tym lepszy rezultat. Warto poprawić swój komfort życia. Tym bardziej, że zabieg nie jest wcale skomplikowany. Moja mama też go miała robiony i ukazało się, że wszystko poszło bardzo sprawnie, a zaćmę usunięto praktycznie od ręki...
napisał/a: Siatkareczka 2016-12-11 22:10
nie ma co się zastanawiać, wzrok nieleczony może się tylko pogorszyć, wada będzie postępować więc trzeba reagować praktycznie natychmiast, nie zastanawiać się bo może być coraz gorzej. Z resztą jak trafisz na dobrego lekarza to od razu wyśle Cię na kompleksowe badania i skierowanie na zabieg.
napisał/a: alkowa23 2016-12-17 16:49
przecież lekarz , który ma wykonać zabieg wcale nie musi znać pacjenta . wgl sie z tym nie zgadzam . Wystarczy ,ze spojrzy na wynik badań kwalifikacyjnych . A apropo wyjazdu do czech , to mojemu tacie się bardzo udało, bo sa organizowane wyjazdy z warszawy raz w miesiącu do Lexum do Ostravy . ;)
napisał/a: Siatkareczka 2016-12-18 15:26
a ja uważam, że każdy przypadek jest indywidualny, poza tym co z komplikacjami po opracji, nie masz dostępu do lekarz bo został za granicą, warto myśleć przyszłościowo a nie tylko o samym zabiegu a potem niech pacjent sam się mastwi, komplikacjami, opatrunkami.
napisał/a: tatiana88 2017-03-20 09:59
ale z opatrunkami nie ma się co martwić ;) wszytsko zalezy gdzie robisz ten zabieg za granica .Tak jak wspomniałam juz ,dlatego ,ze np taki Lexum współpracuje z kliniką Optegra w krk , jest zapewniona pełna opieka medyczna i to az p same badania końcowe ;) I jakoś osoba z mojej rodziny nie musiała sie specjalnie martwić czy będzie miała zmieniane opatrunki czy tez nie . ;) Każdy oczwiście robi jak uważa ;)
napisał/a: Anka6 2017-06-11 22:24
Ja sobie nie wyobrażam jechać zagranicę, jak dojdzie do komplikacji to co wtedy? Na szybko szukać specjalisty, który będzie w stanie pomóc, a przecież nikt nie daje gwarancji, że uda się takiego znaleźć. Po co w ogóle wyjeżdżać do południowych sąsiadów skoro w Polsce mamy specjalistyczne oddziały okulistyczne, np. w Łodzi w szpitalu Bonifratrów? Jak dla mnie to rozsądniejsze rozwiązanie