Jak schudnąć?

napisał/a: kawka93 2010-07-25 11:21
Po zrzuceniu ile kg lub procent obecnej wagi powinnam zmniejszyć ilość spożywanych kalori (o ile procent mniej)?
napisał/a: czybit161 2010-07-25 12:44
Dojeżdżasz do wagi, którą chcesz osiągnąć...potem kontrolujesz (nie tak dokładnie) ilość spożywanych węglowodanów i tłuszczy...dorzuciłbym 3 razy w tygodniu 40-60 min biegania, rowerku lub basen dla utrzymania aktywności....
napisał/a: kawka93 2010-07-29 11:45
Mam pytanko :)
Mogę jeść produkty sojowe typu tofu*?

*mam sentyment jako była wegetarianka :))

Jeszcze jedno, czy sposób żywienia/odchudzania polecany na forum (a przynajmniej w tym wątku) to coś a'la dieta low carb? Bo mi to wszystko bardzo przypomina Atkinsona, tylko że późniejsze fazy. Na pewno nie pierwszą. Choć teraz czytam o low carb i.... tak podobnie radzą jak na forum :)
djfafa
napisał/a: djfafa 2010-07-29 13:14
kawka93 napisal(a):Mam pytanko :)
Mogę jeść produkty sojowe typu tofu*?

*mam sentyment jako była wegetarianka :))

Jeszcze jedno, czy sposób żywienia/odchudzania polecany na forum (a przynajmniej w tym wątku) to coś a'la dieta low carb? Bo mi to wszystko bardzo przypomina Atkinsona, tylko że późniejsze fazy. Na pewno nie pierwszą. Choć teraz czytam o low carb i.... tak podobnie radzą jak na forum :)


Jak nie chorujesz na niedoczynność tarczycy to produkty sojowe są jak njabrdziej wskazane.
Tutaj nie proponujemy diet Atkinsona czy low carb bo to forum medczyne a nie sportowe, polecamy dietę zbilansowaną stąd proponowane posiłki.
napisał/a: kawka93 2010-07-29 15:11
Aha, rozumiem.
Nie wiedziałam, że soja ma wpływ na tarczyce, a raczej przyswajanie jodu (bo chyba o to chodzi?).
djfafa
napisał/a: djfafa 2010-07-29 20:57
kawka93 napisal(a):Nie wiedziałam, że soja ma wpływ na tarczyce, a raczej przyswajanie jodu (bo chyba o to chodzi?).


To złożony temat i jak nie chorujesz to nie zaprzątaj sobie tym głowy.
napisał/a: Ewela23 2010-08-12 15:14
witam wszystkich:) moja aktualna waga 58.6:)udało mi sie spać z 69kg na 58.6 walka trwała od maja ale warto było:)dodam odrazu ze nie stosowałam żadnych wymyślnych diet tylko liczyłam kalorie no i dużo ruchu:) teraz kwestia utzrymania wagi myslę ze dam rade:) pozdrawiam serdecznie
napisał/a: SyLwIaNa42 2010-08-15 09:24
Witam moje 5 ostatnich lat to ciagla walka z kilogramami. Mam 162 cm wzrostu i teraz waze 61, 4 kg. Kiedys wazylam ponad 70 kg. Waga ciagle mi sie waha. Od 2 tygodni postanowilam ze zejde poznizej 60 kg chcialabym wazyc gdzies 55 kg, naprawde by mnie to uszczesliwilo. Odstawilam slodycze, fast foody itp. Jem warzywa, owsianki i biegam. Najgorzej jest z tym bieganiem ,poniewaz nie mam kondycji i ruszam sie jak slon. Jak wzmocnic sie przed bieganiem??? Czy w czasie odchudzania mozna jesc galaretki jako przekaski? A i czy activia jest wskazana? prosze o odpowiedz... i z gory dziekuje...
napisał/a: SyLwIaNa42 2010-08-15 09:24
Ewela cwiczylas? biegalas? napisz cos dokladniej . Gratuluje...
napisał/a: czybit161 2010-08-15 12:04
Normalne, że na początku nie ma się kondycji co w tym dziwnego ??? wszystko przychodzi z czasem nie ma nic odrazu....galaretki można jeść, a nawet trzeba ze względu na to, że zawiera żelatynę, która wzmacnia kości i stawy...activi nie polecam, ze względu na to, że jak prawie każdy jogurt posiada tony cukru...
napisał/a: SyLwIaNa42 2010-08-15 12:42
to super ze mozna jesc galaretki zastepuja mi slodycze ;D wiem ze na poczatku to nie mozna sie spodziewac ze od razu przebiegne nie wiadomo ile. Powoli bede biegala wiecej.
napisał/a: czybit161 2010-08-15 13:51
systematycznośc treningów jest najważniejsza....