Jak schudnąć?

napisał/a: agnese2 2010-06-21 12:58
Wow, a myślałam, że ja mam problem z nadwagą :)
Trudno mi jest zrozumieć wasze rozterki bo ja osobiście od urodzenia byłam taka jaka jestem :)
W tej chwili mam 178cm i waże 138kg. W liceum przy 177cm ważyłam 105kg a w podstawówce przy 160cm ważyłam 95kg, a przy porodzie ważyłam ponad 4kg :)
Czytając część postów zastanawiam się co z Wami jest nie tak? Chyba nie wiecie co to jest otyłość i nadwaga...

Pozdrawiam i życze sukcesów w dietach i innych zabiegach.
napisał/a: Mała_mi1990 2010-06-21 14:15
Witam,
mam na imię Paulina. Prosiłabym Was o radę. :)
Ogólnie, to nie uważam, że jestem jakaś strasznie gruba, czy coś w tym rodzaju. Mam 20 lat, 169 cm wzrostu i ważę 60,5 kg (od maja ubiegłego roku przytyłam 8 kg). Mój problem polega na tym, że mam strasznie szczupłe łydki, ręce (obwód nadgarstków- 14cm- więc sobie wyobraźcie), piersi nie mam praktycznie w ogóle, a tkanka tłuszczowa odkłada się prawie wyłącznie na brzuchu, co daje straszny efekt.
Z tego co tutaj przeczytałam, ćwiczenia na mięśnie brzucha nie powodują spalania tłuszczu, więc czy w tej sytuacji powinnam poddać się diecie? Jak sobie poradzić "brzuszkiem"?
Przez całe ubiegłoroczne wakacje pokonywałam codziennie dystansu 9-ciu km (nordic walking), ale waga w ogóle nie spadała. Moje pytanie brzmi- jaki rodzaj wysiłku fizycznego powinnam podjąć?
Chyba warto wspomnieć, że mam astmę i przyjmuję leki sterydowe, a to chyba ma znaczenie.
Pozdrawiam,
Paulina
napisał/a: seton 2010-06-21 14:59
Nie zaczniesz chudnąć dopóki Twoje zapotrzebowanie kaloryczne nie będzie minusowe. Wysiłek fizyczny nijak będzie miał się do spalania tkanki tłuszczowej, jeżeli nie zbilansujesz diety.
napisał/a: Mała_mi1990 2010-06-21 15:19
O tym już pomyślałam. :) Na razie wyeliminowałam słodycze. Jem to samo co zwykle, tylko w mniejszych ilościach.
Tylko teraz nie wiem, czy jakaś specjalna dieta jest potrzebna czy też nie. Zależy mi na dobrym wyglądzie, ale też nie chciałabym popadać w paranoję. Chociaż, jak sobie coś postanowię, to raczej się tego trzymam.
napisał/a: Ona1991 2010-06-22 21:26
Hej:)
Mam pytanie, jestem na diecie, a raczej zmieniłam nawyki żywieniowe i muszę się poradzić.
To już trzeci tydzień (zaczełam od początku czerwca) schudłam 3 kg, mam 19 lat 170cm i teraz juz ważę 101kg, bardzo maży mi się pozbyć się jeszcze 30k
Ziemniaki zamieniłam na kaszę lub niełuskany ryż, do tego zawsze jakieś warzywka (ogórki/sałata z jogurtem oczywiście light)
staram się więcej ważyw, owoców, jabłka, które wiążą tłuszcze,
po kilka szklanek cherbaty zielonej i czerwonej, oczywiscie bez cukru,
musli na śniadanie,
nie jem po 18,
piję duzo wody i soki,
jem jogurty,
ssam błonnik w tabletkach,
zrezygnowałam z białego chleba a i ciemny żadko pojawia się w mojej diecie,
odżuciłam moje ukaochane słodycze,
więcej ruchu: na roweże kiedy się da (1h na jeden wypad),

Wiadomo brakuje mi trochę tego czego się wyrzekłam, ale bez tego moge żyć, a wizja zrzucenia jeszcze kilku kilogramów napełnia mnie ogromną euforią.

Więc moje pytanie brzmi tak: czy to co sobie założyłam jest dobre, bo nie sztuka zrzucić kg, a potem spowrotem, szkoda czasu i męczarnia na marne. chodzi mi o to, że boje sie efektu jojo i czy macie jakieś rady co jeszcze można zmodyfikować:)
na miasto chodzę pieszo(mieszkam na obrzeżach) ok 1,5h w jedną stronę (prawie codziennie)
uwielbiam tańczyć, więc wyciągam znajomych do klubów,
napisał/a: Jasiu666 2010-06-26 19:34
Witam. Mam pytanie. Jak najprościej schudnąć. Mam 18lat 185cm wzrostu i około 105km wagi. Próbowałem już nie jeść. Po prostu spożywałem tylko płyny. Najgorsza jest tkanka tłuszczowa na całym ciele. Proszę o pomoc.
napisał/a: czybit161 2010-06-26 19:39
Jasiu666 dieta i intensywne areoby
napisał/a: Jasiu666 2010-06-26 20:08
A najlepiej jaka ta dieta ? I jakie ćwiczenia? Bardzo będę wdzięczny. I ile zrzucę przy takiej diecie z ćwiczeniami ?
napisał/a: czybit161 2010-06-28 13:37
Jasiu666 przelicz twoje zapotrzebowanie kaloryczne pod to ułóż dietę to poprawimy błędy..bieganie, roweryk, basen, spacery i inne formy aktywności fizycznej...ile schudniesz to zależy od ciebie może to być 20kg w 7-8 mcy i możesz przytyć jak będziesz leniuchował wszystko zależy od ciebie my tylko możemy delikatnie ciebie poprowadzić za rączkę i to wszystko...
napisał/a: majusia-maja 2010-06-30 10:40
Witam

Mam pytanie:
mam 168cm i ważę 65kg, chciałabym schudnąć 7 kg.

Znalazłam dietę pięcio- dniową

dzień 1 - same warzywa gotowane lub surowe w dowolnej ilości (bez soli i tłuszczu)
dzień 2 - ser biały chudy i kefir w dowolnej ilości (bez soli)
dzień3 - kasza (jęczmienna, gryczana, manna, kuskus) bez soli i tłuszczu
dzień 4 - owoce jakie chcemy (max 2 banany)
dzień 5 - mięso (pierś) lub ryba, gotowane bez soli i tłuszczu

dużo wody i herbatek

Czy to mam sens?
prowadzę siedzący tryb życia, nie chcę schudnąć dużo i nie mam tłuszczu:)
pozdrawiam i czekam na odpowiedz
napisał/a: orchidea1989 2010-07-10 22:02
mam 21 lat 165 cm wzrostu 70kg
dziś zjadłam
śniadanie:ser pleśniowy,szyneczke 2 plasterki,kawa z mlekiem
2 śniadanie:kefir
miedzy sniadaniem a obiadem wypilam piwo
obiad:zupa brokułowa,ryba,frytki
miedzy obiadem a kolacja wypilam pepsi puszke
kolacja: sałatka z pomidora ogórka jajka z jogurtem naturalnym
napisał/a: alimenciarzNIESCIGALNY 2010-07-11 10:26
Otyłosć brzuszna jest najbardziej szkodliwą z wszystkich otyłości - w miare równomierne rozłożenie tkani tłuszczowej już jest mniej szkodliwe (nie dotyczy sportowców czy wyczynowców). Do każdej diety jest potrzeba włączenia aktywności fizycznej.