Jak schudnąć?

napisał/a: lokus1983 2010-05-17 21:36
Czyli poprostu zwiekszyc "dawki" czy moze urozmaicic diete o cos innego? Szynka, twarog tlusty,jogurt, bekon???
djfafa
napisał/a: djfafa 2010-05-18 08:05
Zacznij od obliczenia ile potrzebujesz, od tego odejmiesz 15% i pod to ułożysz dietę.
napisał/a: lokus1983 2010-05-18 20:11
Ok
Wiec moje zapotrzebowanie kaloryczne to 2100 kcal z tego odejme 15 % to jest 1785 kcal tylko teraz jak zjesc te kalorie przy rownoczesnym zachowaniu odpowiedniej ilosci weglowodanow ( w moim przypadu to max 100 gram wegli na dzien)??
art0anka
napisał/a: art0anka 2010-05-21 21:14
Czesc. Mam 17lat i waze 59kg przy wzroscie 158cm. mam figure gruszki,czyli maly biust i masywne uda. chcialabym schudnac,tylko brak mi silnej woli i nie wiem jak mam pozbyc sie zbednych kilogramow :/ pomocy! :( Ps.: chce pozbyc sie ''boczkow'' troche brzuszka i mieć przede wszystkim szczuplejsze nogi!
napisał/a: Ewela23 2010-05-31 10:25
Witaj też mam podobny problem tylko że ja mam silną wolę i wziełam się za siebie niekt ci boczków nie ujmie musisz sama na początek dobry jest rower praktycznie co dzień tak około 40 minut zakup skakanke:) to tez w jakims stopniu pomaga jak dlamnie dobre jest hula hop i ogolnie cwiczenia systematycznie:)a napisz jak tam twoje posiłki wygladaj co pijesz jakies napoje?itp itd pozdrawiam
napisał/a: nusia* 2010-06-10 17:38
Witam.
Chcialam uzyskac pomoc..zeby schudnac
mianowicie:
zawsze szczuplutka bylam..ba, chuda nawet
pozniej jedna ciaza, druga...i zostalo troche niestety
teraz syn ma 4 latka, corcia 1,5 a ja nadal waze tyle ile od razu po porodzie a nawet troche wiecej
mam 24 lata, 160cm, 66kg;/
jezdze na rowerku stacjonarnym, minimum 15 km dziennie
nie slodze od 2 lat,nie podjadam
w lutym odstawilam tabletki antykoncepcyjne bo myslalam ze od nich nie chudne..no ale to nie w nich problem...za to teraz zaluej ze przestalam bo ostatni okres 31.03..w ciazy nie jestem, zrobilam testy,wczoraj bylam u ginekologa wiec jestem w 100% pewna.
prosze, poradzcie mi co zrobic, co jesc zeby schudnac
jakie pieczywo, co do tego, co na obiad...co jest wskazane do jedzenia a co wykluczone..jak jest z brzowym ryzem, mozna czy nie?mleko?
co cwiczyc, ile...A6W opada bo mnie okropnie boli kregoslup przy tym.
przepraszam bardzo ze chaotycznie ale dzieciaki sie na mnie wieszaja wlasnie
bardzo prosze o pomoc, jestem zdeterminowana, chce znowu byc szczupla..jestem w stanie poswiecic wiele..i to nie jest slomiany zapal
pozdrawiam
napisał/a: czybit161 2010-06-10 18:02
lokus1983 napisal(a):Czesc

Potrzebuje sie upewnic ze moja dieta jest dla mnie odpowiednia badz tez wprowadzic male poprawki...Otoz mam 27 lat 179 cm waze 91 kilo i dieta ktora wybralem by osiagnac 81 kg to dieta niskoweglowodanowa..Prawde mowic pasuje mi bardzo ona i z tego co slyszalem jest skuteczna. A wiec:

Sniadanie:
-2-3 jajka gotowane, 2 kromki chleba ciemnego z maslem (nie margaryna:))
-3-4 male pomidorki ,plaster sera Edamskiego pelnotustego

2 Sniadanie
- przewaznie owoc kiwi badz pomarancza

Obiad.
-gotowany kalafior (taki w zamrozonych paczkach) + rybka okolo 100g+ salatka warzywna

Kolacja
-podobnie jak na snadanie 2 jajka badz 2 parowki drobiowe gotowane 2 kromki chleba ciemego

Do tego pije duzo wody ,wyeliminowalem calkowicie gazowane napoje jak i soki choc sokow owocowych troche mi brakuje:)Nie tykam ziemniakow itp, ryzu, makaronow pije duzo maslanki i mleka.Odstwailem rowniez platki kukurydziane bo maja duza zawartosc weglowodanow......alkoholu rowniez poki co :) ZERO

Aha i aeroby ,brzuszki i bieganie codziennie po 20 minut

Jak myslicie co dodac co ujac?
Z gory dzieki za odpowiedz



Ser edamski zamień na orzechy lub migdały, zamiast kiwi czy pomarańcza polecam grejfruta...i do śniadania dorzuciłbym płatki owsiane...z kolacji wyrzuć parówki, a spróbuj dać więcej białka..
napisał/a: micropl 2010-06-12 15:13
W jakich godzinach biegasz? Albo inaczej, między którymi posiłkami ?
napisał/a: Tekondo 2010-06-14 13:24
A wiec napoczatek Czesc!!!

Mam 13 lat wzrost 1.58cm a waga to 78kg ;/. Jem normalnie tak jak inni. Zazdroszcze tym ktorzy żrą bez opamietania a wogole nie tyją.

Uwielbiam grac w pilke i mimo nadwagi jestem w nia bardzo dobry gram nia 1-2h dziennie nie kiedy nawet wiecej. Mam rozkladany basen w ktorym tez sobie czasem poplywam. Nie mam zadnej diety. Ale proboje sie niekiedy opamietac. Macie jakies pomysly? Sproboje sie do nich zastosowac. Bardzo bym chcial schudnac bo napewno sa z tego wieksze korzysci na przyklad wiem ze w mojej szkole wszyscy lubia tylko tych chudych a na grubych wogole nie zwracaja uwagi wiec pewnie mial bym wiecej przyjaciol a chyba w tym wieku wlasnie najwazniejsze jest wsparcie. Z gory bardzo wam dziekuje.
djfafa
napisał/a: djfafa 2010-06-14 15:45
Skoro jesz normalnie i masz ruch i masz taką nadwagę, poprosiłbym rodziców aby poszli z Tobą na badania i sprawdzili tarczycę.
napisał/a: Tekondo 2010-06-14 21:25
A o co chodzi z ta tarczyca przepraszam ze sie tak pytam no ale mam tylko 13 lat i jezeli ja mam nie wiem uszkodzona albo cos nie tak to co wtedy? Teraz zaczolem robic to 6w i zobaczy sie za 6 tygodni co z tego wyjdzie ale wytlumacz mi jesli mozesz o co chodzi z ta tarczyca i jezeli mam ja ''uszkodzona'' to co wtedy? dzieki za odpowiedz
djfafa
napisał/a: djfafa 2010-06-15 07:54
6W tłuszczu nie spalisz z brzucha, więc sobie daruj ją.
A z tarczyą mozesz mieć niedoczynność i stąd słaby metabolizm i tycie. Nie twierdze że tak jest ale bym to sprawdził.