Jak schudnąć?

napisał/a: monisiek1992 2010-01-20 20:04
Mam na imię Monika i mam 17 lat. Mam 180cm wzrostu i ważę 54kg. Chciałabym szybko schudnąć do wagi ok.47kg, ale niestety nie mogę mieć diety... Pomóżcie.!
djfafa
napisał/a: djfafa 2010-01-20 20:10
monisiek1992 napisal(a):Mam na imię Monika i mam 17 lat. Mam 180cm wzrostu i ważę 54kg. Chciałabym szybko schudnąć do wagi ok.47kg, ale niestety nie mogę mieć diety... Pomóżcie.!


Dział psychiatria i zapytaj o anoreksję.
napisał/a: madzia2526 2010-01-26 14:15
Witam. Dlaczego kefiru lub maślanki nie liczy się jako źródła białka skoro w opakowaniu np. 400g jest ok 16 g białka?
djfafa
napisał/a: djfafa 2010-01-26 14:21
madzia2526 napisal(a):Witam. Dlaczego kefiru lub maślanki nie liczy się jako źródła białka skoro w opakowaniu np. 400g jest ok 16 g białka?


W większości kefirów-maślanek jest ok. 2,5-3 gramy białka w 100 gramach, a nikt nie spozywa jako posiłek kubka 400 gramowego, no chyba że ktoś lubi, ale to na pewno nie przy odchudzaniu gdyż takie 400 gram to mniej więcej 40 gram weglowodanów (laktozy).
napisał/a: madzia2526 2010-01-26 14:31
Bardzo dziękuje. Piłam dużo tego, bo myslałam że dobrze robię. Co więc z nabiału? tylko twaróg???
djfafa
napisał/a: djfafa 2010-01-26 17:07
madzia2526 napisal(a):Bardzo dziękuje. Piłam dużo tego, bo myslałam że dobrze robię. Co więc z nabiału? tylko twaróg???


Twaróg/twarożek jest najpelszy, ale jako dodatek do czegoś śmiało można czasami zjeść jogurt czy kefir.
napisał/a: utachi 2010-01-26 20:10
Witam. Na forum jestem nowy także wypada się przywitać. A teraz do sedna, mianowicie: jestem chłopakiem w wieku 16 lat ważącym 75kg przy wzroście 175cm i jestem gruby. Źle się z tym czuję już od pewnego czasu i postanowiłem się za siebie zabrać. I w tym celu odwiedziłem to forum. Szukam dobrej i skutecznej metody na zgubienie trochę kilogramów i lekkim wyrobieniu sobie mięśni. Myślałem nad 6 weidera ale nie wiem czy jest to dla mnie odpowiednie.
Z góry dziękuję i pozdrawiam :D
napisał/a: kasiaw2 2010-01-27 13:17
ja nie znam najlepszych diet... też dopiero szukam, bo chcę zgubić kilka kilogramów. Grunt to jeść regularnie, 4-5 razy dziennie niezbyt duże porcje. Trzeba jeszcze trzymać się kilku zasad typu:

- jeść dużo warzyw
- unikać słodyczy
- unikać tłuszczów zwierzęcych, a postawić na roślinne

i oczywiście trzeba się pilnować! haha :) jeśli chodzi o pilnowanie, to ostatnio znalazłam niezły sposób. W internecie wypatrzyłam stronę ........................... Można tam napisać swoje postanowienie (noworoczne i nie tylko) na temat zdrowego trybu życia, odchudzania - ogólnie wszystkiego, co chcemy zrobić dla swojego zdrowia. Wiadomo, jak się publicznie zadeklaruje, to może łatwiej będzie później dotrzymać słowa... Polecam gorąco!
napisał/a: utachi 2010-01-27 19:01
Dzieki za odpowiedź. A znacie może jakieś inne metody, ćwiczenia. ?
napisał/a: Madzia8103 2010-02-10 11:46
Witam serdecznie mam na Imię Magda mam 29 lat i mam synka 4 letniego:)Przed ciążą ważyłam 62 kg i do dzisiaj nie mogę zrzucić zbędnych K4 kg w dol a potem znowu do góry 4 kg nie potrafię sobie poradzić z tym problemem nie mam zbyt dużo funduszy żeby korzystać z diety bo przyznajmy ze do tego są potrzebne pieniądze może ja idę złym tropem:) Może jakieś ćwiczenia brzuszki itd ja mam dosyć dużo tłuszczyku Proszę pomóżcie mi
Obecnie ważę 80 kg przy wzroście 169 cm dziękuje Wam Bardzo:)
napisał/a: ane7 2010-02-10 13:01
Dieta + cwiczenia.
Badania jakieś robiłaś?
Wylicz swoje zapotrzebowanie kaloryczne od tego co Ci wyjdzie odejmij max 15%.Będziesz jadła mniej niz powinnaś,dzięki czemu zaczniesz zdrowo chudnąc.Jedz mniej a częściej(5-6 posiłków dziennie).Pamiętaj miec w każdym posiłku białko.Nie rezygnuj z makaronu czy ryżu.Jedzenie masz miec urozmaicone.Pamietaj też o śniadaniu.Powinno zawierac ok 500kalorii.
Jak czegoś nie wiesz to pytaj.
napisał/a: klorus1 2010-02-11 12:29
witam! Jestem nowa na forum i jak łatwo się domyślić mam problem z nadmiarem kilogramów.
7 tygodni temu urodziłam pierwsze dziecko. W ciąży, przyznaje się bez bicia, jadłam wszystko na co miałam ochotę. Nie było to typowe obżeranie ale za to znaczną część tego co jadłam stanowiły słodycze co się odbiło na wadze.
Po ciąży zostało mi 9 kg ale chciałabym zrzucić 13. Mam 174 cm wzrostu i ważę 83 kg. Chciałabym wrócić do wagi sprzed roku czyli 70 kg. Moim największym grzechem są wspomniane słodycze.. nie potrafię się im oprzeć.
Karmię syna piersią więc nie powinnam stosować ostrych diet.
W jaki sposób pozbyć się zbędnych kg???
Pozdrawiam i proszę o radę