POCZĄTEK CIĄŻY A ANTYBIOTYK

napisał/a: iopi 2010-06-15 17:39
Witam Wszystkich. Jestem nowa i potrzebuję rady i informacji. Staramy się od roku o dziecko i nawet ostatnio w maju zaczęliśmy się trochę martwić, że jakoś nie wychodzi. A tu się okazało, że ostatnią miesiączkę miałam pod-koniec kwietnia (27.04). Zbliżał sie weekend czerwcowy a tu miesiączki brak myślę sobieI - nie zapeszaj no i 9.06 zrobiłam test ciążowy wyszły dwie kreski - było podekscytowanie ale myślę sobie jeszcze poczekamy, między czasie umówiłam się na wizytę do lekarza na 17.06. 13.06 zrobiliśmy jeszcze jeden test i też wyszły dwie kreski - radość ogromna :) I nagle przypominam sobie, że miałam prawie zapalenie oskrzeli i od 02 do 04.06 brałam antybiotyk Azitrolek (3 dniowy). I teraz boje się strasznie czy może mieć to jakiś zły wpływ na dzidziusia. Byłam u lekarza i nie wiem czemu ale nie powiedziałam, ze staramy się o dziecko jakoś mi to wypadło. Biorę od roku kwas foliowy, mój kochany rzucił palenie a ja zapomniałam powiedzieć lekarzowi, ze się staramy. Z informacji jakie znalazłam w internecie wynika, że nie było przeprowadzanych dokładnych badań tego leku. Czy spotkałyście się z tym lekiem i czy może być jakiś cień obaw? Proszę o informację.
napisał/a: zuza7625 2010-06-15 18:41
Mogę Cię tylko uspokoić , że ja brałam ten antybiotyk i jeszcze inny silniejszy bo tez zachorowałam, także antybiotyk brałam 14 dni nie wiedząc , ze jestem w ciaży. Kiedy się dowiedziałam popędziłam do lekarza zapłakana bo na tym drugim pisało, że w ciąży nie wskazany. Lekarz oczywiście mnie uspokoił i dziecko urodziło się całe i zdrowe:)
Nie zamartwiaj się pewnie nic się nie stało, powiedz na najbliższej wizycie lekarzowi dla spokojności.
Gratuluję i powodzenia życzę:)