Pocę się

napisał/a: weronimo2007 2007-12-06 16:04
Mam problem... bardzo się pocę. Nawet jeśli jest mi zimno i nei jestem zbyt grubo ubrana, poce sie pod pachami. Zauwazylam ze moje kalezanki nie maja takiego problemu. Bardzo mi to przeszkadza bo musze chodzic w bluzach i swetrach zeby nei bylo widac ze ejstem spocona... Uzywałam roznych antyperspirantow i nie daja one zadnego efektu. mam 18 lat, 170 wzrostu i waze 60 kilo.
napisał/a: tomas89pl 2007-12-06 16:17
weronimo2007 napisal(a):Mam problem... bardzo się pocę.

ile wypijasz płynów dziennie?? objętościowo?
djfafa
napisał/a: djfafa 2007-12-06 16:34
Spróbuj pić szałwię. Wielu ludziom pomaga. Z leków trudno coś wybrać. To taka specyficzna choroba.
napisał/a: Teodor M 2007-12-06 20:40
Sprawdź tarczycę. Ja miałem podobne problemy przy dużej nadczynności tarczycy.
napisał/a: klapouszek2 2007-12-08 23:32
tarczyca na pewno do przebadania. A w domu też się tak pocisz? Ja mam chorą tarczycę ale w domu zawsze byłam suchutka ;) ale ledwo pomyslalam o wyjsciu juz bylo gorzej - mokre plamy nie tylko nieestetyczne ale i niemile - pelny dyskomfort ciemne bluzki, swetry itp doskonale rozumiem. U mnie to w 99% na tle nerwowym. Jedynie co dla mnie skuteczne to etiaxil ewentualnie antidral - ale dziala slabiej. Jednak radzilabym stosowac maksymalnie w najdluzszych odstępach jak sie da - u mnie ostatnio nawet raz na 3-4ty - nie musi byc w koncu idealnie sucho a poza tym pozniej tez sobie doskonale radza w moim przypadku zwykle antyperspiranty.
napisał/a: szkrabik2 2007-12-09 16:46
bardzo prosta sprawa:)
ja mialam to samo. zima lato niewazne zawsze mialam plamy pod pachami i tak dobre pare lat sie meczylam
w aptekach( ie wszystkich) jest antyperspirant "ETIAXIL" do skory normalnej i wrazliwej.
jego zadaniem jest usypianie gruczolow potowych. dla mnie to zbawienie:)
na poczatku uzywa sie go codziennie na noc przez 3-4 dni a potem 2 razy w tyg. teraz uzwyam 1 raz w tyg.
zadnych plam. sucha skora
minus to to ze jest drogi ale sie oplaca:)
djfafa
napisał/a: djfafa 2007-12-09 17:35
Szkrabik wszystko ok. Ale należy najpierw wykluczyć choroby tarczycy!
napisał/a: szkrabik2 2007-12-09 18:36
no to jak juz wykluczy:)
napisał/a: martka261 2007-12-22 19:44
szkrabik napisal(a):bardzo prosta sprawa:)
ja mialam to samo. zima lato niewazne zawsze mialam plamy pod pachami i tak dobre pare lat sie meczylam
w aptekach( ie wszystkich) jest antyperspirant "ETIAXIL" do skory normalnej i wrazliwej.
jego zadaniem jest usypianie gruczolow potowych. dla mnie to zbawienie:)
na poczatku uzywa sie go codziennie na noc przez 3-4 dni a potem 2 razy w tyg. teraz uzwyam 1 raz w tyg.
zadnych plam. sucha skora
minus to to ze jest drogi ale sie oplaca:)


To prawda ETIAXIL jest świetny i również go polecam.Można powiedzieć,że jest wydajny i prawda,że drogi.Ja kupuję na promocji w aptece a przez to płacę mniej.
Ja stosuję go 2razy w tyg., ponieważ mój organizm ma takie zapotrzebowanie.
napisał/a: ZedZed 2009-01-21 12:04
Mam ten same problem... tylko, że pocę się nadmiernie tylko pod prawą pachą. Dziwne, ale prawdziwe.
W domu raczej nie (więc to raczej nie ma nic wspólnego z tarczycą no nie?), tylko jak wychodzę. Jak wracam to z prawej strony ogromna plama, z drugiej albo ledwo co, albo i w ogóle. Stosowałem EXTACIL, ale nie wiem czy wrócić do niego. Bo co prawda działał, ale piekło mnie tak, że nie mogłem zasnąć po zastosowaniu. Nie ma jakichś mniej bolesnych sposobów? Czy zioła jakieś mogą pomóc?
napisał/a: Lilcia 2009-01-21 18:05
Z podobnych srodków do etiaxilu jest Antidral i kosztuje równiez duzo mniej bo u mnie ok 12zł, a co najwazniejsze mi pomógł i pomaga bardzo mimo ze stosuje raz na ok 2 tygodnie.
napisał/a: patryczka89 2009-03-02 19:03
Ja mam ten sam problem. Strasznie się pocę. Nawet jeśli się wykapię to i tak za 10 minut jestem mokra pod pachami. Myje sie codziennie rano i wieczorem, zakładam czyste ubrania. Wyjdę do szkoły i jak do niej dojdę, to mam mokre plamy na bluzce. Jest to bardzo nieestetyczne. ten pot nie śmierdzi, ale jest!! ;/ zakladam bluzki o takich odcieniach, żeby nie było widać tych plam. Nie wiem co mam zrobić. Mam chorą tarczycę. Mam 163 cm wzrostu i wazę 66 kg ( lekka nadwaga) tak stwierdziła pielęgniarka szkolna. Nie zażywałam jeszcze żadnego etiaxilu czy cos podobnego. A zwyle antyperspiranty reklamowane w tv nie pomagaja;/ :((