Pobolewanie gruczolu krokowego po 2 latach ponownie

napisał/a: intense 2012-05-23 12:30
Witam.

Napisze w skrocie moja historie.

Moje dolegliwości zaczęły się od dnia 30 sierpnia 2010r. Miałem wtedy nasilający się ból żołądka i gruczołu krokowego (kilka lat temu miałem też pobolewanie gruczołu krokowego, nie wiem dlaczego). Ból się tak nasilił, że musiałem zostać w nocy w szpitalu. Miałem zrobioną gastroskopie i rektoskopie. Gastroskopia wykazała stan zapalny żołądka, reszta wyszła ok. Dostałem lek, odpowiednik Controloc. Miałem również zrobioną morfologię, która wyszła w porządku. Byłem wtedy na wczasach i całe 2 tygodnie miałem te dolegliwości i się męczyłem. Byłem również u lekarza w Chorwacji. Po przebadaniu stwierdził stan zapalny gruczołu krokowego i zapisał mi antybiotyk Clavocin bodajże. Brałem go przez 10 dni ale bardzo mało pomógł. Wróciłem do domu i czułem się przez tydzień trochę lepiej, a później zacząłem się czuć znowu gorzej. Dopadło mnie bardzo duże osłabienie organizmu, ból mięsni, miałem odruchy wymiotne, ból żołądka, pieczenie w przełyku itd. Zrobiłem znowu morfologie, ob, badanie na obecność grzyba candida, cytomegalia, CRP, CMV-IGM, helicobacter pylori. Wszystko wyszlo w normie. Byłem później u gastrolog i dostałem leki na zobojętnienie kwasu żołądkowego ale pomogły tylko trochę. Byłem również u urologa z tym gruczołem krokowym to zapisał mi antybiotyk Cipronex. Stwierdził ból na tkliwość gruczołu krokowego, stan zapalny.
Przez jakiś czas miałem na członku też stan zapalny takie ranki i pieczenie.

Po jakis 3 tygodniach pobolewanie gk przeszlo, mysle ze po Cipronexie.

Żaden lekarz nie wiedział co to jest i sam poszukałem w Internecie takich objawów i zrobiłem badanie na chlamydie. 28 stycznia 2011 roku wyszła mi w IgM 0,27, a IgG 98,90.
W IgM od 1,1 dopiero jest dodatni więc mam minus, a IgG powyżej 21,9 to już dodatni więc ponad 4 razy przekroczona norma. Chlamydia trachomatis wyszla mi ujemna w IgM i IgG.
Kolejny raz zrobiłem wynik 21 czerwca 2011 roku i wtedy wyszło mi w IgG aż 138,29 zaś w IgM 0,17. Zacząłem wtedy leczenie wg ILADS.
Brałem różne antybiotyki (protokół antybiotykowy) – Doxycycline, Novocef, Tinidazol, Cipronex, Unidox, Rulid. Oczywiście one były zmieniane co jakiś czas. Leczyłem się tak pól roku do grudnia 2011 roku. Już po miesiącu kuracji protokołem moje samopoczucie uległo dużej poprawie ale w dalszym ciągu cały czas miałem to drapanie w gardle, krtani palenie. Raz mniej, a raz więcej. Tak samo z pobolewaniem głowy od ponad 8 miesięcy pobolewa mnie non stop, raz mniej a raz więcej. Rano zawsze trochę więcej, a wieczorem mniej.
Po tej całej kuracji zrobiłem szczegółowe wyniki na chlamydie i koinfekcje, wyszły następująco:

- babeszjoza IgG – ujemny (IFA)
- chlamydioza psittaci IgG – ujemny (IFA)
- chlamydioza trachomatis IgG – ujemny (IFA)
- chlamydioza pneumoniae IgG – dodatni 64 (IFA) od miana 16 jest dodatni, a w ostrej fazie choroby od 512
- mykoplazmoza IgG – dodatni 12 (ELISA) – od 11 jest dodatni więc wyszło na styku
- bartonelloza IgG (hensalae) – dodatni 64 (IFA) – od miana 64 jest dodatni, a w ostrej fazie choroby od 256 więc również wyszło na styku
- bartonelloza IgG (quintana) – ujemny
- borelioza IgG (WesternBlot) – wszędzie wyszedł ujemny

Czy te wyniki moga miec wplyw na pobolewanie gruczolu krokowego i odnawianie sie tej dolegliwosci?
Prosze o pomoc.
Takie dziwne uczucie parcia z bolem i takim laskotaniem.
napisał/a: intense 2012-05-23 19:27
Dodam jeszcze, ze odczuwam takie szczypanie na odcinku pomiedzy odbytem, a moszna ... jak poleje woda i rowniez bez tego.
Mam glownie siadzacy tryb zycia (praca biurowa). Czy moze to miec cos wspolnego? Zapalenie gk?
napisał/a: intense 2012-05-24 10:52
Wlasnie odebralem wyniki ogolne: morfologia, ob, crp, asat, alat.
Wygladaja bardzo dobrze, 0 odchylen od normy.

[code:2ejwcp2h]http://student.zsl.gda.pl/~krystian/wyniki/wynik1.JPG[/code:2ejwcp2h]

[code:2ejwcp2h]http://student.zsl.gda.pl/~krystian/wyniki/wynik2.JPG[/code:2ejwcp2h]

Czy WBC nie powinno byc wyzsze?
No i teraz kloc sie z lekarzem, ze jestes chory :) a objawy te 2 (pobolewanie glowy, uczucie palenia, drapanie w gardle, krtani) mam ciagle i teraz to pobolewanie prostaty tez.
Czy takie objawy moga tez byc od grzyba?
napisał/a: intense 2012-05-31 17:03
Pomoze ktos?