Po usunięciu trzeciego migdała

napisał/a: biedronka1979 2014-06-09 14:58
W kwietniu bieżącego roku synkowi (3 lata i 9 miesięcy) usunięto trzeci migdał i podcięto wędzidełko podjęzykowe. Po zabiegu syn czuł się bardzo dobrze. Zabieg nie poprawił znacząco stanu ogólnego dziecka - tzn. nadal oddychał przez usta ale ogólnie było wszystko w porządku. Po upływie dwóch tygodni byliśmy na wizycie kontrolnej i niby wszystko było ok. Ostatnie 14 dni to jednak dla nas prawdziwy koszmar. Zaczęły się problemy z jedzeniem. Wygląda to tak jakby syn miał problem z przełknięciem pokarmu. Nie wiem czy odczuwa przy tym jakiś ból czy coś mu tam po prostu przeszkadza. Pierwsze kęsy przełyka normalnie a potem zaczyna się jazda.... Na samo słowo jedzenie zaczyna reagować nerwowo, od razu biegnie do łazienki i siada na ubikację mówiąc że chce mu się kupkę. Podobne zachowanie no może nie aż tak nerwowe było jakiś czas przed zabiegiem. Myślałam że to ten migdał mu tak przeszkadza i stąd jedzenie małymi kęsami. Czy w przeciągu 2 miesięcy migdał może odrosnąć? Czy mogło w trakcie zabiegu dojść do jakiegoś uszkodzenia? Wiem że zadaję pytania trudne do udzielenia odpowiedzi bez zbadania dziecka ale może miał ktoś podobnie. Dodam, że dziecko nie ma żadnych oznak infekcji. Powoli tracę już siły.