Po URSL nerki

napisał/a: michal12341 2014-04-12 12:13
Witam
mam takie pytanie mam 17lat i jakoś 2 miesiące temu mialem usuwane kamienie zabiegiem URSL i od paru dni czuje ten sam ból co przedtem tylko ze nie jest on nie do zniesienia i przy oddawaniu moczu zaczeło troche sczypać czy to mogą byc znowu kamienie ?
napisał/a: ratownik_0395 2014-04-13 11:59
Witam.
Po zabiegu URSL mogą towarzyszyć dolegliwości bólowe. Być może, że nie udało się usunąć najdrobniejszych kamieni czy też piasku, który tam był obecny i teraz on po prostu schodzi, dając dolegliwości bólowe. Proszę przyjmować leki p. bólowe i rozkurczowe oraz skonsultować się z urologiem, który wykonywał zabieg. Konieczne jest także kontrolne badanie moczu - ogólne i posiew. Pozdrawiam !
napisał/a: michal12341 2014-04-16 15:58
ale to po 2 miesiącach zaczeło troche bolec niby nie jest nie do zniesienia ale czuć go i jescze jedno pytanie czy jezeli jade do kontroli za tydzien bede musiał zostać na obserwacji czy coś podobno mam mieć robiońa całodobową zbiórke moczu czy bede mógl być w domu i dowozić a i da sie to jakoś samemu rozpoznac czy to rzeczywiscie nerka uderzajać ?
napisał/a: ratownik_0395 2014-04-17 19:02
Szczerze mówiąc, nie jestem w stanie odpowiedzieć jednoznacznie na to pytanie, gdyż różne ośrodki, różnie przeprowadzają i mają odrębne zasady do takich badań. Generalnie jednak samo badanie dobowej zbiórki moczu (DZM) jest zbierane w domu i po prostu część moczu jest dostarczana do laboratorium. Jednakże, jeśli lekarz wymaga dodatkowych badań np. z krwi etc. + DZM może zdecydować o hospitalizacji.
Co do badania nerek i obecności objawu Goldflama - wykonywane jest to badanie w celu stwierdzenia obecności lub nie objawu Goldflama, czyli objawu, który polega na pojawieniu się bólu w okolicy lędźwiowej związanego z nerkami. Badanie polega na niezbyt silnych uderzeniach pięścią w rękę badanego, która przylega do ciała pacjenta. Niektórzy lekarze badają również w ten sposób, iż osoba chora leży na kozetce i potrząsają ciałem w okolicy lędźwiowo-krzyżowej. Ból jest objawem dodatnim.