Po porodzie

napisał/a: JOANNA S 2007-12-20 12:44
Witajcie! Mam na imię Asia i mam problem z kręgosłupem, który zaczął się po porodzie. Podczas porodu podano mi znieczulenie zewnątrzoponowe. Wszystko było ok, dopóki nie wróciłam do domu. Po jakimś czasie zaczęły się pojawiać silne bóle w dolnym odcinku kręgosłupa a dokładniej w okolicy gdzie podano mi znieczulenie. Zrobiłam RTG, które nic nie wykazało poza lekkim esowatym skrzywieniem. Lekarz powiedział, że bóle najprawdopodobniej same ustąpią, ale tak się nie stało(trwa to już półtora roku). Największy ból sprawia mi położenie się, wtedy przez następne pół godziny kręgosłup boli najbardziej. Oprócz tego zauważyłam, że zaczęły się pojawiać silne bóle głowy (migrenowe) oraz drętwienie kończyn dolnych z bólem. Zdarzało się, że nawet podczas snu drętwiały mi nogi i budziłam się z bólu. Polega to na tym, że jak położę jedną nogę na drugiej (skrzyżuję je) i przez chwilę będę w tej pozycji, to potem nie czuje ich i nie mogę zdjąć jednej nogi z drugiej (jakby były niewładne i muszę pomóc sobie wtedy rękami). Domyślam się, że mogą to być skutki uboczne znieczulenia. Ale czy da się coś z tym zrobić?? Powiedzcie mi proszę, co to jest badanie KT i na czym, ono polega.
Pozdrawiam,
Asia.