po porodzie

napisał/a: syla1506 2007-03-02 23:00
Cześć! Jako mama 5 letniego chłopczyka 6 m-cy temu urodziłam poprzez cięcie bliźnięta zdrowe, ładne i wszystko ok. Jednak mam pewien problem. Nie mogę dać sobie rady z czarnymi myślami. Cały czas boję się kolejnej ciąży. Od 5 m-cy zabezpieczam się cilest, ale to wcale mnie nie uspokaja. Nie mogę spać, jeść ciągle chodzę smutna i płaczę. Co mam zrobić już sama nie mogę na siebie patrzeć a co mówić moi bliscy i mój mąż, którego ciągle odpycham.
napisał/a: makijaja 2007-03-12 22:02
Cilest jest dobrym zabezpieczeniem, ale może porozmawiaj o tym z twoim lekarzem (stres poporodowy itp), a może trzeba zmienić tabletki?
napisał/a: satyna81 2007-03-13 09:01
Jestem po porodzie.W 2005 roku urodziłam zdrowego synka.Zawsze chciałam mieć dwoje dzieci ale mój maż już ma swoje dzieci z pierwszego małżeństwa wychowujemy je razem.Więc w sumie mamy trójkę.To moje najmłodsze tak daje nam w kość że ze strachu przed następną ciążą zabezpieczałam się hormonalnie.Cilest tak samo jak większość tabletek antykoncepcyjnych są bezpieczne i skuteczne.Ale dużo w ciąży przytyłam więc pomyślałam że tabletki nie pomogą mi zrzucić wagi odstawiłam założyłam spiralkę MULTILOAD ale miesiączka zaniknęła więc znów wróciłam do hormonów.Mój lekarz poradził mi bym nie usuwała spirali jedno drugiego nie wyklucza.Mam podwójne zabezpieczenie.I dobrze mi z tym:)