Po porodzie-czy to anemia?zaburznia błędnika?czy co?

napisał/a: strzalcia 2006-12-01 13:59
Witam serdecznie. Jestem tu nowa. Mam pytanie. 4 miesiace temu urodzilam pierwsze dziecko. Ciąże znosilam fatalnie, 9 miesiecy wymiotowalam, zawroty glowy itp, ogolnie cala ciaza leząca, ostatni miesiac w szpitalu ze wzgledu na mala ilosc wod plodowych. Niestety do tej pory po porodzie czuje sie zle. Tzn po wizycie u ginekologa niby wszystko ok, ale do tej pory mam zawroty glowy dosc silne, czasami wymiotuje, szczegolnie rano mam mdlosci. Zauwazylam ze wymioty przewaznie wystepuje kolo 3-4 nad ranem a pozniej kolo 8-9 rano w dniu poprzedzajacym miesiaczke lub 1 nocy kiedy ją mam. Miesiaczek mialam juz chyba z 10, doslownie co kilka, kilkanascie dni, ale moj gin stwierdzil ze przy karmieniu piersia moze tak byc. Tylko skad te wymioty???On stwirdzil ze to moze cos z błędnikiem sie zrobilo. Ale jakos takie info mi nie wystarcza. Dodam, ze tez samo karmienie piersia nie jest dla mnie zbyt przyjemne, poniewaz wywoluje u mnie nasilenie sie mdlosci. Ogolnie rowniez bardzo szybko sie męcze, nawet spacer z dzieciem trwajacy ok 20 minut powoduje zawroty glowy. Saceruje oczywiscie dluzej, najwyzej zwaniam tempo a jak juz nie moge to gdzies sobie siadam! Ale przeciez tak nie moze byc? Czy ja cale zycie bede miala mdlosci, zawroty glowy i wymioty? Błagam, pomozcie, co to moze byc??Achaaa.dzis na wlasna reke zrobilam wszystkie mozliwe badania krwi i moczu. Ogólnie są dobre, poza normą sa tylko : mpv- za małe, plt sporo przekroczone (mam 450, norma do 350), rdw za duzo, mcv troche za mało, malo kreatyniny, i za wysoki GPT- norma jest 0-41, ja mam 51. Czy ktos mi moze cos na ten temat powiedziec???. Prosze o info, czy ktos tak mial lub wie co to moze byc? Aaa mam tez caly czas bole glowy, nie mocne ale są i problemy z jedzeniem, tzn mdli mnie bardzo, mam dni kiedy moge zjesc normalnie ale przewaznie zmuszam sie, bo po kilku kęsach wszystko stoi mi w gardle.
napisał/a: Peter 2006-12-01 14:52
W mojej ocenie Twój organizm funkcjonuje "jakby był jeszcze w ciąży". Regulacja hormonalna jest jeszcze zachwiana. W ciągu 3-4 miesięcy powinna się uregulować. Wyniki są zasadniczo w normie, te niewielkie odchylenia są dopuszczalne. Obecnie karmisz, to nie proponuję żadnych leków, oprócz ewentualnych witamin i minerałów np. Magne B-6, Falvit.
napisał/a: strzalcia 2006-12-01 14:55
Dziekuje serdecznie za odpowiedz. Myslalam o tym, ale czy to nie za dlugo?????Dzis mijaja 4 miesiace od porodu. Troche humor mi sie poprawil po info od Pana. Dziekuje.
napisał/a: Peter 2006-12-01 15:05
Trochę przydługo, ale trzeba spojrzeć też indywidualnie na sprawę. Mogę polecić leki homeopatyczne, (nie powinny szkodzić dziecku, niektóre można stosować u niemowląt i wielu pediatrów już sie do nich przekonało) to: Vertigoheel (przy zawrotach głowy i chorobie lokomocyjnej u dzieci) i Hormeel SN (przy zaburzeniach hormonalnych). Do nabycia w aptece bez recepty.

[ Dodano: 2006-12-01, 15:13 ]
Ano źle odczytałem, myślałem, że chodzi o 4 tygodnie.
napisał/a: strzalcia 2006-12-01 15:16
dziekuje bardzo! Rozumie, ze Pana zdaniem to nie błędnik ani jakies inne choróbska???Ufffff
Jeszcze raz serdecznie dziekuje.
napisał/a: Peter 2006-12-02 17:39
Proszę mnie dobrze zrozumieć. Ja nie wykluczam, że to nie może być błędnik, ale okolicznośći i objawy nie wskazują bezpośrednio na jakąś pierwotną chorobę błędnika. Myślę, że jak przestaniesz karmić, to Twój organizm szybciej się "przestroi". Pozdrawiam
napisał/a: strzalcia 2006-12-03 14:37
tak. tak. rozumiem pana, z reszta trudno jest stwierdzic jakas dolegliwosc jedynie za posrednictwem internetu :) Ale serdecznie dziekuje za pomoc, zainteresowanie. Pana informacje naprawde mnie pocieszyly.
Pozdrawiam serdecznie
napisał/a: Peter 2006-12-03 14:52
Ok.