Po operacji zatok

napisał/a: anna& 2017-05-12 16:08
Dzień dobry,
jestem ponad miesiąc po operacji zatok, septoplastyce i plastyce małżowin dolnych. Zabieg z powiklaniami, z ostrym krwawieniem oraz obrzekiem spowodowanym reakcja alergiczna na lek. Po samej operacji okej. Zlecono mi operacje z powodu silnych boli glowy, nieprzyjemnej wydzieliny oraz braku reakcji na leki. Wszystko bylo w miare dobrze, procz tego ze caly czas czuje zatkaną jedna dziurke. Lekarz mowil ze jest w porzadku po prostu nadal w tamtym miejscu utrzymuje sie obrzek. Dodatkowo od pol miesiaca mam opuchlizne i lekkie zaczerwienienie na lewym policzku. Traktuje to jako rzecz normalna, poniewaz lekarz nie zareagowal na to. Mam jednak inny problem. Wrocily okropne bole glowy. Nawet swiatlo mi przeszkadza. Tabletki przeciwbolowe nie pomagaja a mnie boli glowa juz 8 dzien. Nie boli w nocy. Kiedys przy takich bolach udalam sie do lekarza ktory zauwazyl lekki oczopląs w jednym oku. Dodam, że mama ma tętniaka mozgu. Nie wiem do kogo mam sie udac..Prosze o jakas rade..
napisał/a: Peter 2017-05-15 09:47
Ból głowy jest prawdopodobnie wynikiem obrzęku w zatokach. To sprawa dla laryngologa. Jeśli jednak laryngolog stwierdzi, że jest inaczej, to pozostaje neurolog (ze względu na stwierdzony oczopląs). Jednakże zaznaczę, że takie problemy też mogą być od zatok. Reasumując - kontrola u dobrego laryngologa i konsultacja u neurologa.