po embolizacji żylaków

napisał/a: berybaribal 2012-12-22 23:21
witam, wczoraj mialem embolizację żylaków powrózka i dziś lewa strona moszny jest opuchnięta tak, że ciężko wymacać jądro. Czy to normalna reakcja ?
napisał/a: ~Anonymous 2012-12-23 16:19
Przy normalnej operacji usuniecia zylakow taki objaw jest jak najbardziej normalny i po pewnym czasie obrzekniecie powinno sie samoistnie zmniejszac, przy embolizacji raczej tez bo jak nie patrzac jest to tez jakas ingerencja w to miejsce i takie obrzekniecie po zabiegu nie powinno niepokoic .
Jesli natomiast taki stan bedzie sie dlugo utrzymywam lub beda wystepowac jakies inne dolegliowsci trzeba bedzie udac sie na kontrole.
napisał/a: berybaribal 2012-12-25 22:21
ok. a jaki jest skutek tego zabiegu - czy te żylaki powinny zniknąć, jakoś się wchłonąć ? czy po prostu dopływ krwi został zamknięty i to wszystko ?
napisał/a: ~Anonymous 2012-12-26 15:19
Czy lekarz nie poinformował Cie na czym ma polegac ten zabieg?Jest on podobny i ma ten sam cel co usuwanie zylakow metoda chirurgicznie tylko ta metoda jest mniej inwazyjna czyli istnieje mniejsze ryzyko ewentualnych powiklan i pacjent szybciej powraca do zdrowia
napisał/a: berybaribal 2012-12-26 22:30
lekarz powiedział tylko, że ten zabieg ma na celu zapobiedz niepłodności u mężczyzn i tyle się dowiedziałem. powiedział też, że wprowadzi jakiś cewnik do żyły jądrowej i na tym się skończyło. po prostu nie wiem czy mam się spodziewać zaniku tych żylaków czy co