Pneumokoki w nosie, żólty katar a operacja

napisał/a: ANFIL80 2015-03-07 13:08
Witam, mój 5letni synek na początku grudnia dostał kataru, który szybko przeszedł w żółty gęsty i obfity, dołączyła dwudniowa gorączka do 38,3. Po 3 tygodniach leczenia( biodacyna, nasivin, nosanex, rhino argent, sinudafen, inhalacje) lekarz rodzinny kazał zrobić wymaz z nosa. Wyszły Streptococcus Pneumoniae + , wg antybiogramu syn dostał Azitrolek. Po 2 dniach katar stał się czysty ale nadal obfity i tak do lutego i wizyty u laryngologa. Pani dr laryng. stwierdziła, że antybiotyk był niepotrzebny, ponieważ wynik wskazuje na nosicielstwo, stwierdziła zaczerwienione uszko, nie mogła zbadać 3 migdała przez obfitą wydzielinę w nosie. Syn dostał mucofluid, pulneo, mucosolvan, actifed. Po 3 tyg. na kontroli laryngolog stwierdziła powiększony 3 migdał, uszy zdrowe, wydzieliny mniej.Syn dostał lymphomyosot, potem szczepionke do nosa polyvaccinum mite. Nie zdążyliśmy podać leków, bo syn po kilku dniach dostał przeziębieniowego kataru, stanu podgorączkowego do 37,5 przez ok. 2 doby, potem katar stała się żółty, gesty zatkał nosek, syn bardzo chrapał. Znowu lekarz rodzinny i wymaz w innym laboratorium. Przed wynikiem syn dostał Bactrim wg starego antybiogramu w razie gdyby zaczął gorączkować, na potem ismigen i maść robiona do noska z gentamycyną i efedryną, której uzywamy. Wynik Streptococcus Pneumoniae wzrost pojedyńcze kolonie i dopisek"UWAGA: WYIZOLOWANY SZCZEP MOŻE OKRESOWO PRZEBYWAĆ W JAMIE NOSOWO-GARDŁOWEJ NOSICIELSTWO)". Jesteśmy w wielkiej rozterce. Wolelibyśmy nie stosować antybiotyku i leczyć wg laryngologa ale Pani dr jeszcze nie wie o pogorszeniu. Nie wiemy czy antybiotyk i/lub szczepionka, która z nich i kiedy. Czy szczepionka przeciw pneumokokom? Mamy duże obawy, ponieważ w połowie kwietnia syn ma mieć operacje kregosłupa. Boimy sie, że przy osłabieniu org. ta bakteria się rozszaleje. W tej chwili, samopoczucie dziecka dobre, katar minimalnie mniejszy, z nocy żółto-zielony, w ciągu dnia raczej czysty, mniejsze chrapanie. Przepraszam, że tak sie rozpisałam. Bardzo proszę o opinie i poradę.
napisał/a: kalipso30 2015-03-23 11:25
Na żółte katary proponuje płukanie sinus rinse...przynosi genialne efekty...tanie może nie jest ale warto...wiem, że jest jakis tanszy polski odpowiednik...gorąco polecam...