Płyn w kolanie

napisał/a: daria211 2009-07-27 21:24
Co może oznaczać płyn w kolanie dzisiaj byłam u ortopedy. Od ponad tygodnia boli mnie w kolanie w czasie chodzenia. Lekarz rodzinny powiedział, że to przeciążenie wolałam to sprawdzić prywatnie u specjalisty, bo z nogą nie jest za dobrze. Przeskakuje, boli, strzela i nie mogę normalnie chodzić. Ortopeda powiedział, że zebrał się tam płyn, zlecił mi brać jakieś silne leki przez 2 tyg jeśli dalej będzie ból to mam wrócić ze zdjęciem rtg. Mam asymetryczne ułożenie rzepek, 7 lat temu miałam zwichnięcie rzepki tam to już w ogóle rzepka jest ruchoma. Skąd mógł wziąść się ten płyn?? Jedynie co przychodzi mi do głowy to to, że trochę biegałam za nim to się zrobiło. Będę wdzięczna za jakieś porady pozdrawiam
napisał/a: dimedicus 2009-07-28 09:37
Nie zostało zdiagnozowane co to za płyn a jest to wskazaniem do punkcji w celu oceny tego wysięku(czy jest od urazu ,wówczas będzie krwisty lub czy od stanu zapalnego a wówczas będzie koloru żółtawego)Z tego co opisujesz może to być stan zapalny z powodu przeciążenia i podrażnienia błony maziowej ,tym bardziej że występuje asymetria.Wskazane jest badanie usg.
napisał/a: daria211 2009-07-28 17:44
Dziękuję za odpowiedź mam nadzieję, że to stan zapalny i przejdzie po lekach. Radziłby pan usg...ortopeda zlecił mi prześwietlenie zrobić jeśli leki nie podziałają. Zostało czekanie ...
napisał/a: daria211 2009-07-28 18:29
Przepisał mi lek Aglan 15. Ponoć bardzo mocny jest mam nadzieję, ze pomoże...
napisał/a: sonia91 2009-11-21 16:01
przed chwila wróciłam od ortopedy, diagnoza: płyn w kolanie, dostałam tylko leki przeciwbólowe i zalecono mi chłodzenie kolana, oczywiście w dalszej perspektywie rtg i usg, po tych badaniach ewentualnie rehabilitacja, pani doktor nie zalecała ściągania płynu
napisał/a: daria211 2009-11-22 09:20
Witaj mi pomógł ten lek po dwóch tygodniach brania płyn znikł. Zniknął ból i opuchlizna z czego bardzo się ucieszyłam, ale ponad dwa tygodnie się męczyłam. Lekarz kazał mi czekać jak lek by nie pomógł to wtedy miałam zrobić prześwietlenie na szczęście wszystko dobrze się skończyło. Życzę powrotu do zdrowia :))