plukanie nosa sinus rinse z opatrunkami po oparecji fess

napisał/a: baska1231 2014-11-06 14:13
Witam,
jestem druga dobe po operacji fess, wczoraj wyszlam ze szpitala do domu.
czuje sie strasznie, wciaz mam zatkany nos, stale mi sie z niego saczy wydzielina.
po operacji, poza tamponada, ktora zostala mi sciagnieta przed wypisem ze szpitala, zalozono mi opatrunki do nosa i zatok (?).
z nosa wystaja mi dwa sznureczki, ktorych nie moge ruszac, a opatrunki maja byc sciagniete przy wizycie kontrolnej za tydzien.
OD dzisiaj mam plukac nos i zatoki preparatem sinus rinse. Czy ktos z Was plukal juz tym preparatem nos i zatoki z opatrunkami w srodku?? troche sie tego obawiam, nos jest zupelnie niedrozny, nie wyobrazam sobie tego plukania.
Prosze o pomoc!!!
pozdrawiam,
Basia
napisał/a: radek07 2014-11-06 15:01
Jesteś pewna, że założono Ci kolejne opatrunki?
Co dokładnie było robione podczas operacji; miałaś prostowaną przegrodę?
Dlaczego zdecydowano się na operację - co Ci dolegało przed operacją; jakie objawy Cię nękały?
napisał/a: baska1231 2014-11-06 15:05
Tak, jestem pewna, ze mam opatrunki, ktore maja byc wyciagniete dopiero po tygodniu od operacji. chcoruje na przewlekle zapalenie zatok z polipami w zatokach, mialam endoskopowa obustronna operacje w znieczuleniu ogolnym, ale nie prostowano mi przgrody, jedynie "czyszczono" zatoki. nastepnego dnia po operacji wyciagnieto mi tamponade z nosa ale opatrunki pozostawiono. dzisiaj dzwonilam do Pani doktor, zeby sie upewnic czy mam plukac nos i zatoki sinus rinse , powiedziala, ze tak, 4 razy dziennie, ale nie wytlumaczyla jak to zrobic. jeszcze tego nie robilam, probuje dodzwonic sie jeszcze raz do lekarza, ktory mnie operowal....
napisał/a: paw24 2014-11-07 20:18
Hej jestem 1,5miesiąca po operacji fess i prostowania przegrody. Tamponadę miałem wyciągniętą na drugi dzień i jedynie czyszczony nos co jakiś czas. Żadnych opatrunków tam się chyba nie zostawia ponieważ zatoki mają się oczyszczać a nie być przyblokowane. Zaraz po zabiegu po wyjściu ze szpitala płukałem zatoki sinus rinse przez ponad miesiąc i jest już ok. Kiedyś miałem punkcję z założonymi sin jetami, takie rurki wystające z nosa do przepłukiwania zatok, może masz założone takie coś. Nie wyobrażam sobie przepłukiwać nosa z opatrunkiem, i bez niego czasami nos był zatkany i ciężko było.