Plomba blisko miazgi

napisał/a: Wiedźma_z_ŁysejGóry 2013-09-26 14:51
Witam,
moje pytanie brzmi: czy plomba, która znajduje się bardzo blisko miazgi może wywoływać ból zęba podobny do tego jaki czuje się przy zapaleniu miazgi? Mam starą dziurę w zębie. Kilka razy wypadała mi stamtąd plomba. Nie miałam czasu / nie chciało mi się itp. iść od razu do dentysty. Za każdym razem więc dziura się powiększała. W końcu doszło do tego, że trzeba było bardzo głęboko wiercić, a dentystka wielokrotnie pytała się mnie czy na pewno ten ząb mnie nie boli. Od ostatniego plombowania mięło 5 lat. Do tej pory nic się nie działo, ale od kilku miesięcy odczuwam silny ból jak przy zapaleniu miazgi. Ból ten jednak nie trwa długo, jakieś 2,3 godziny przy jednym ataku (głównie w nocy). Pojawia się raz, dwa razy na miesiąc. Dentysta powiedział, że nie widać stanu zapalnego, ale jak mnie boli, to możemy go przeleczyć kanałowo. Nie wiem czy to ma sens. Proszę o jakąś opinię. :)
napisał/a: viki71 2013-09-27 19:53
Przy tak głębokim ubytku dentysta powinen najpierw dac lekarstwo a nastepna wizyta to wypełnienie.Ja na Twoim miejscu przeleczyłabym kanałowo ząb.Być może tak głęboki ubytek reaguje na ciepło i zimno a wtedy miazga reaguje bólem.
napisał/a: Wiedźma_z_ŁysejGóry 2013-09-27 23:02
Dzięki za odpowiedź. Chyba jednak trzeba będzie go leczyć :( Trochę mi szkoda bo co martwy ząb to jednak martwy, ale cóż... Lepiej żeby nie bolał.
napisał/a: viki71 2013-09-28 11:02
Wiadomo,martwy ząb jest słaby,trzeba na niego uważać ale przynajmniej nie będzie bolał.Ja też przerobiłam wypełniony ząb,który mi się "wściekł" pod wypełnieniem.Bolało,jak diabli,bo niestety,za długo czekałam ze strachu.Doprowadziałm do zapalenia miazgi a to nic przyjemnego.