Plastry na zaburzenia hormonalne-endometrium

napisał/a: m4tek 2012-03-25 22:37
Mam 51 lat. Ostatnią miesiączkę miałam 3,5 roku temu. 1,5 roku temu miałam pierwsze wyłyżeczkowanie kanału szyjki jamy macicy.
Rozpoznanie histopatologiczne:
1) Framenta parva endometrii in stadio secretionis recens.
2)Engometrium in stadio secretionis recens. Polypi endocervicales parvi.


Miesiąc temu drugi raz miałam wyłyżeczkowanie.

USG stan narządu rodnego - w normie
Endometrium 7 mm. Okolice przydatków bez zmian.

Rozpoznanie Patomorfologiczne
1. Fragmenta parva engometrii dyshormonotici.

Lekarz zlecił mi hormony. poprosiłam i zgłosiłam mu problemy z wątrobą i dlatego przepisał mi plastry System Conti. Mam żylaki (30 lat praca stojąca, a pozatym przeczytałam, że plastry przeciwskazane są w przy nowotworach piersi- w wywiadzie rodzinnym babcia zmarła na nowotwór piersi.
Ostatnio wyniki z wątroby się poprawiły, usg sprzed miesiąca - wątroba o jaśniejszej struktrze, bez zmian ogniskowych, niepowiększona.

Alat - 41 - max 34
ASPAT 32-max 31
Zwykle miałam też podwyższone GGTP, ale teraz nie mam wyniku.
Jestem po operacji na woreczek żółciowy.
Chciałam zapytać czy nie lepsze wyniki da zastosowanie Orgametrilu 1x lub 2x dziennie przez około 6 miesiecy.
Bo obawiam się stosować tych plastrów.
napisał/a: franka11 2012-03-29 19:45
Hej.Powiedz proszę co spowodowało, że miałaś wyłyżeczkowanie. Ja teraz mam jakieś plamienia po miesiączce, taki śluz z krwią, nie wiem co może być tego powodem, może wchodzę w okres menopauzy? Zdarzyło mi się to pierwszy raz, mam mięśniaki( może to ?), niedawno robiłam USG narządów, poza mięśniakami było wszystko o.k. Nic mnie nie boli. Więc co jest???