plastry antykoncepcyjne

napisał/a: BOBOLINEK 2016-02-08 14:43
Stosuje plastry Evra i mam takie oczucie jakbym miala sucha pochwe przy stosunku czuje jakby bylo sucho. I czasem przed koncem 3 plastra swedza nie miejsca intymne gdy mam tak umyje sie tantum rosa i przechodzi. Czy do plastrow powinnam uzywac jakis probiotykow ? Aby flora bakteryjna pochwy polepszyla sie ? Tylko co uzyc ?
krzysiek889
napisał/a: krzysiek889 2016-02-08 18:20
Witam
Stosowanie antykoncepcji hormonalnej osłabia florę bakteryjną pochwy oraz jej nawilżenie.
Warto zaopatrzyć się w globulki dopochwowe zawierająca pałeczki kwasu mlekowego oraz kwas hialuronowy(zapobiega suchości pochwy).

Pozdrawiam
napisał/a: BOBOLINEK 2016-02-08 22:50
Hmm czy konkretne sa jakies globulki? Czy musza to byc globulki wolalabym tabletki. Po zapytaniu w aptece Pani polecila mi lacibios femina tabletki po tym bylo lepiej ale czy mozna je brac czesto np co miesiac ?
krzysiek889
napisał/a: krzysiek889 2016-02-09 09:53
BOBOLINEK napisal(a):Hmm czy konkretne sa jakies globulki? Czy musza to byc globulki wolalabym tabletki. Po zapytaniu w aptece Pani polecila mi lacibios femina tabletki po tym bylo lepiej ale czy mozna je brac czesto np co miesiac ?

Np. Hydrovag jeśli chodzi o nawilżenie pochwy oraz utrzymanie prawidłowej mikroflory.
Globulki są lepsze ponieważ stosujemy je dopochwowo - tam gdzie brakuje tej mikroflory.
Tabletki muszą przejść przez kilka łańcuchów w organizmie aby wywołały efekt terapeutyczny z czego jest on o wiele mniejszy niż stosowanie globulek bezpośrednio do pochwy.
Możesz brać tabletki często a nawet jest to wskazane jeśli masz problemy w strefie intymnej.

Pozdrawiam
napisał/a: BOBOLINEK 2016-02-09 12:59
A ten hydrovag stosuje sie co miesiac ? Czy jak czesto ?
A czy lacibios femina tez mozna brac co miesiac czy naz miane z globulkami ?
krzysiek889
napisał/a: krzysiek889 2016-02-09 14:20
Globulki są przeznaczone do codziennego stosowania aż do czasu ustąpienia dyskomfortu w postaci suchości pochwy, infekcji itp. Ważne aby wprowadzić profilaktykę w postaci okresowego stosowania.
Lacibios femina - spożywasz 10 globulek. Robisz przerwę tydzień. Obserwujesz czy dalej jest problem z dyskomfortem. Jeśli tak stosujesz dalej.
Najważniejsza jest obserwacja co działa na nas najlepiej.

Pozdrawiam
napisał/a: romma 2016-02-20 18:37
Od niedawna przyklejam plastry i jestem póki co zadowolona z tej metody. Moje plasterki maja mało hormonów , są też mało widoczne.
napisał/a: MissQ 2016-03-02 11:35
nie lubię jak dziewczyny z takimi plastrami paradują dlatego dobrze, że masz mało widoczne plastry
napisał/a: romma 2016-03-15 18:23
Ja też nie, dlatego min. lubię te plastry :) Zaczęłam naklejać je od ramienia, teraz mam przyklejony plaster na brzuchu.