plastry antykoncepcyjne Evra a implantacja (ciąża)

napisał/a: ALGEBRA89 2013-04-02 20:19
Witam. Mam 24 lata stwierdzoną hiperprolaktynemię oraz policystyczne jajniki, od ponad 4 lat przyjmuję tabletki antykoncepcyjne a od sierpnia 2012 roku - plastry antykoncepcyjne Evra. Nie dawno robiono mi usg i badania z krwi, wszystko mam w normie, a na usg widać ok. 9 torbieli. To co mnie zaniepokoiło i jest powodem, przez który piszę teraz to krwawienie, które zaczęło się dwa dni po zmianie plastra (założyłam wówczas 3 plaster). Nie popełniłam żadnego błędu przy stosowaniu antykoncepcji. Z moim narzeczonym kochamy się średnio 5 dni w tygodniu. Krwawienie trwało 3 dni, po tych trzech dniach było lekkie plamienie. Przez czas krwawienia bolało mnie podbrzusze. Krwawienie miało miejsce 21. dnia cyklu, a od 18. dnia cyklu bolą mnie piersi (aż do dziś). W tym miesiącu nie miałam plamienia ok. 14. dnia cyklu, co zawsze miało miejsce, dlatego tak mnie to zastanawia. Czy to krwawienie może oznaczać implantację? Jutro pójdę zrobić badanie beta Hcg z krwi - będzie to 26. dzień cyklu. Liczę na pomoc i bardzo proszę szybką odpowiedź. Pozdrawiam serdecznie.
napisał/a: wikam2 2013-04-04 21:11
Poczekaj......
1. Dlaczego masz krwawienie 14dc?
2. Co z tym hcg?
3. Czasem po dłuższym stosowaniu jakieś formy anty, krwawienie zaczyna się pojawiać mimo jej prawidłowego stosowania. Nie oznacza to ciązy, raczej kwestie którą należy rozważyć - zmieniać anty czy nie.
napisał/a: ALGEBRA89 2013-04-05 09:51
Zawsze 14 dnia cyklu miałam plamienie często z bólem jajnika (najczęściej z lewym), a krwawienie pojawiło się w lutym, teraz w marcu nie miałam plamienia ani krwawienia okołoowulacyjnego tylko dopiero od 21 dnia cyklu krwawienie, ale takie mocne wraz ze skrzepami.

Beta Hcg wyszła 0.15 więc ciąży brak.

Wczoraj zwolniło się miejsce do mojej pani gin i byłam na wizycie, zbadała mnie i powiedziała, że wszystko jest w porządku - jajniki i macica. Powiedziała, że być może za dużo wchłania mi się hormonów, bo gdyby za mało się wchłaniało to piersi by nie bolały. Powinnam dostać miesiączkę dopiero jutro (i zawsze przychodziła jak w zegarku) a ja krwawienie mam już od wczoraj wieczora.

Pani gin przepisałam mi hormony - Harmonet, żeby zmniejszyć dawkę hormonów i zobaczymy jak mój organizm na nie zareaguje.
dzięki za odp.