Plastry antykoncepcyjne a miesiączka

napisał/a: monisia8998 2010-06-07 10:25
odstawiłam plastry antykoncepcyjne pod koniec kwietnia, miesiączkę miałam 8 maja, więc już powinnam mieć kolejną, robiłam 2 testy- wynik negatywny. nie wiem co robić czyżby ciąża?
dodam że do ginekologa pójdę dopiero za miesiąc po podobno dopiero po 2 miesiącach od zapłodnienia można wykryć ciążę(tak mi ostatnio powiedział)
napisał/a: ~Anonymous 2010-06-07 10:37
A ile dni Ci sie okres spoznia?
napisał/a: monisia8998 2010-06-07 10:39
10 dni mi się spóźnia
napisał/a: ivi.kiwi 2010-06-07 10:45
Moim zdaniem okres Ci sie nie spoznia.. Po odstawieniu anty moze byc troche rozregulowany... mialas dopiero jedna miesiaczke i musisz poczekac az organizm wroci do normy.. Co do ciazy to mozna ja wykryc duzo predzej niz w drugim miesiacu... czasem przy dobrym sprzecie i dobrym oku lekarza widoczna jest juz 3 tygodniowa ciaza.. poza tym jesli jest podejrzenie ciazy, ktorej jeszcze nie widac, lekarz wysyla na Bete Hcg.. jesli jest dodatnia i wzrasta to ciaza wktotce bedzie potwierdzona.. moim zdaniem Ty w ciazy nie jestes.. poczekaj az organizm wroci do normy.. jednak jak bardzo sie nie pokoisz mozesz isc na bete.. ta napewno da pewny wynik..
napisał/a: ~Anonymous 2010-06-07 11:03
Czasami zdarza sie, ze kobiety zachodza w ciaze zaraz po odstawieniu anty, ale czesto bywa tak, ze okres moze byc nieregularny nawet do 6 mies. 10 dni to juz dosyc dlugo i jesli jestes w ciazy testy powinny juz to wykryc (no ale przeciez na kazdym opakowaniu jest napisane, ze testy daja 90% pewnosci) jesli nie chcesz czekac i sie niepokoisz, tak jak napisala Ci wczesniej Ivi udaj sie do lekarza i popros o test beta hcg -one sa dokladniejsze od testow domowych.
napisał/a: wikam2 2010-06-07 19:38
Cykl moze być nieregularny w związku z czym dbaj cały czas o antykoncepcję (chyba, ze się starasz) gdyż nie wiadomo kiedy dochodzi do owulacji :) Czy testy sa wiarygodne? Skoro nie było jeszcze regularnych w miarę cykli to nalezałoby wziąść pod uwagę czas ostatniego niebezpiecznego współżycia. Przy współzyciu regularnym ciężko ustalić kiedy wypada prawidłowy termin testu.
Ciąża jest widoczna około 6 tygodnia. Liczona od ostatniej miesiączki. Jednak nie zawsze się to sprawdza gdyż późna owulacja troche to wszystko "przesuwa".