Płaskostopie?

napisał/a: Śliwa 2010-12-18 21:05
Witam serdecznie.

Gram w piłkę nożną i ostatnio, podczas użytkowania nowo kupionych butów piłkarskich, zauważyłem jedną rzecz: po chwili biegania strasznie zaczęły boleć mnie stopy po zewnętrznej stronie oraz trochę wewnętrznej. Ból jest bardzo uciążliwy, jedynym "lekarstwem" jest po prostu zdjęcie buta, co w czasie meczu czy treningu mija się z celem.

Kiedyś miałem płaskostopie. Nosiłem różnego rodzaju wkładki ortopedyczne i problem nieco ustąpił. Wówczas ja i moi rodzice przestaliśmy zwracać na moje stopy uwagę. Ale teraz, kiedy zauważyłem ten problem z butami, zastanawiam się, czy płaskostopie nie powróciło. Zanurzyłem więc stopę w wodzie i zrobiłem odbitkę na kartce papieru. Pozostawiony ślad jasno pokazuje, że po wewnętrznej stronie jest wcięcie, można pod nie włożyć palec wskazujący. Wynikałoby z tego, że płaskostopia nie mam, ale czy postawienie mokrej stopy na kartce jest rzeczywiście właściwym sposobem na wykrycie płaskostopia?

Czy jeżeli ktoś ma płaskostopie, to może powodować ono ból podczas noszenia obuwia? A może źródło mojego problemu z nowymi butami tkwi gdzie indziej? Będę wdzięczny za jakiekolwiek odpowiedzi.

pozdrawiam
napisał/a: ulna 2010-12-19 11:05
Witam
Test ten jest może nie w 100% ale w miarę wiarygodny. Prawdopodobną przyczyną dolegliwości mogą być jakieś zaburzenia w stopie jednak przede wszystkim sprawcą jest obuwie. Proponuję spróbować je rozchodzić, choćby w domu po ok tygodniu buty powinny się przystosować i ból powinien zniknąć