Płaskostopie

napisał/a: Pani Psycholog 2010-04-30 15:22
Cześć!
Moja koleżanka ma płaskostopie i od tego skoliozę. Gdy lekarka sprawdzała jej kręgosłup powiedziała jej że ma płaskostopie i żeby kupiła sobie wkładki. Jednak ona tego nie zrobiła i chce się dowiedzieć czy da się usunąć "ślady" tak by nie usuwać płaskostopia bo chyba długo to trwa, prawda? Jak długo trzeba używać wkładek, gdzie je kupić i w ogóle? I nie jest ona pewna czy te ślady są normalne. Czy każdy człowiek mający płaskostopie w miejscu koło kostek ma zaczerwienioną i pogrubioną skórę?
Proszę o odpowiedź, gdyż moja koleżanka z tego powodu bardzo cierpi ( nie może przecież ubrać żadnych eleganckich butów czy nawet balerinek gdyż to widać).
napisał/a: ulna 2010-04-30 23:08
nie każdy i właściwie pogrubiało skóra przy kostce nie jest spowodowana płaskostopiem. A samo płaskostopie leczy się faktycznie długo żeby sobie pomóc można np. ćwiczyć np ściągać palcami jakiś materiał, chwytać jakieś przedmioty stopami itp
napisał/a: Pani Psycholog 2010-05-01 12:11
Więc jak można 'usunąć' tą zgrubiałą skórę?
napisał/a: polak2007 2010-07-23 20:09
Witam, mój problem jest związany częściowo z płaskostopiem dlatego zapytam się tu zamiast otwierać nowy wątek..

Niewiele zdjęć i informacji można znaleźć w internecie na temat płaskostopia i dlatego chcę się zapytać, otóż:

Moje stopy mają "łuczek" czyli to wgłębienie tylko z jednej strony (tej wewnętrznej z drugiej natomiast są całkiem płaskie) , czy tak powinna wyglądać prawidłowo stopa czy jest to płaskostopie lub może jeszcze coś innego?
napisał/a: Kmadzia 2010-07-23 21:31
prawidłowa stopa to faktycznie wcięcie i podniesienie łuku od srodkowej jej części. Najlepiej sprawdzić, robiąc ślad mokrą stopą na gladką, suchą powierzchnię. duże wcięcie w odbiciu stopy oznacza zdrową stopę. Natomiast gdy odbicie stopy jest całe, pelne - oznacza stopę plaską, skąd nazwa plaskostopie

I wowczas faktycznie tylko wkładki ortopedyczne, dobre buty i cwiczenia stóp mogą pomóc. Jest to jednak bardzo długotrwałe leczenie ale innej metody nie ma.

pozdrawiam
napisał/a: polak2007 2010-07-24 14:09
Od strony wewnętrznej mam wcięcie ale czy od strony zewnętrznej też ma być wcięcie?
napisał/a: Kmadzia 2010-07-24 14:22
Zewnętrzna część stopy jest płaska.