Płaskostopie poprzeczno-podłużne -> wkladki

napisał/a: darius001 2009-06-13 13:51
Witam.

Bylem niedawno u ortopedy w zwiazku z bolem stopy i wykryl on u mnie "zniesienie wysklepienia podluznego i poprzecznego" co jest jednoznaczne z plaskostopiem. Zamowil dla mnie jakies specjalne wkladki za ktore sporo zaplacilem. Wkladki dostalem 3 dni temu, wygladaja mniej wiecej tak:
[img]http://www.sprawniinaczej.pl/foto/284-d.jpg[/img]

Są jednak w całości plaskie, z lekkim podbiciem od wewnetrznej strony i ta charakterystyczna "górka" na srodku. Problem jest własnie z ta górką. Myslalem ze wkladki te maja mi przyniesc ulge, a sytuacja wyglada tak ze podczas chodzenia ta gorka sprawia mi bol. Ciezko sie chodzi w tych wkladkach, nacisk na centralna czesc stopy wywolany przez to wybrzuszenie jest dosyc mocny. Tak ma byc? Mam sie do tego przyzwyczaic? Z tego co widze po zdjeciach w internecie to inne standardowe wkladki tez maja podobne wybrzuszenie. Nie wiem co mam z tym zrobic - z wkladkami zle, bez nich jeszcze gorzej ;/
napisał/a: 2-nastnica 2009-06-30 21:32
Skoro masz płaskostopie to znaczy, że masz płaska stopę. To wzniesienie odkształca stopę, aby stopa zmieniała kształt poprawnie.