płaskostopie poprzeczne

napisał/a: kasio 2006-08-25 00:33
Cześć!

Mam 23 lata i płaskostopie poprzeczne niestety.. jeszcze nie w takiej fazie, żeby miec halluksy, czy coś innego, ale problemy z normalnym stawaniem na stopie.

Co ciekawsze nie dzieje mi się tak przez cały czas, tylko gdy jakiś czynnik zew. to wywoła. 2,5 roku temu jakiś uraz to wywołał i trwało to chyba z pół roku;( zabiegi, od lekarza do lekarza, wkładki.. w końcu przeszło..

teraz nadwyrężyłam nogę aerobiku.. tzn nie było żadnej kontuzji, no ale nie wiem - może byłam na nim zbyt często.. poza tym lato, lekkie buty - to wszystko nie sprzyjało tej chorobie i znów mam taki mój mały atak..

mały jak mały - jest gorszy niż wtedy.. nie chodzę normalnie, nie stawiam ciężaru ciała na stopie, nie dam rady stanąć porządnie na tej przedniej części stopy, bo boli potwornie:(( chodzę znów na zabiegi, będę mieć wkładki robione na zamówienie.. ale póki co boli strasznie i nie wiele przechodzi, choć trwa to już ponad 2 tyg.. cała stopa się krzywi, stan zapalny to chyba jest aż do kostki..

czy ktoś z Was tak miewał albo ma? i czy mu to po jakimś czasie mija?bo mnie raz minęło, ale nie wiem czy to tak zawsze..

fizjoterapeutki mówią, że minie napewno.. ten silny ból..

ale ja jestem załamana, bo już nie mówię o jakiejś aktywności sportowej (choć też, bo na aerobik chodziłam bardzo często i źle mi bez ruchu:( ), ale po prostu chcę zpowrotem chodzić normalnie..



pozdrawiam
napisał/a: Dorota24 2007-09-17 15:43
Mam podobny problem i szykuję się do kolejnego lekarza.Jeden od razu zawyrokował operację bo mam haluksy - nie interesując sie nawet zdjęciem rentgenowskim.Na mój gust - chociaż daleko mi do znawstwa w dziedzinie ortopedii - to mam zapalenie trzeszczki.Ból śródstopia od strony podeszwy przy dużym i następnym palcu. Nasila się - zwłaszcza po 3 miesiącach chodzenia z tym czymś. Łączę powstanie bólu z silnym nadepnięciem szyszki 3 m-ce temu i tak się zaczęło.Ciekawa jestem czy Ty masz juz to za sobą?Pozdrawiam