Płaskostopie i hiperkifoza

napisał/a: bibson37 2010-06-07 15:32
Witam, chciałbym zapytac o kilka rzeczy zw z ww. tematem. Od malego mam płaskostopie, a przy okazji sie garbię.. kiedys robiłem z tego powodu zestaw kilkunastu cw. korekcyjnych. Podobno była widoczna jakas poprawa. Gdy wszedlem w glupi wiek, gdy rodzicom ciezej było mnie zmusić do pracy nad soba a ja mialem to mowiac wprost gdzies - przestalem cwiczyc i wada sie pogłebiła. Teraz gdy wiek buntowniczy mi minał, jestem na studiach i mam wieksze pojecie niz wtedy o wielu sprawach, dotarło do mnie ze nic dobrego sobie nie zafundowałem tym ze nie chcialo mi sie poswiecac codziennie 30minut na te kilka cwiczen. Moje pytanie brzmi czy w tym wieku, da mi COKOLWIEK (zatrzyma/skoryguje moja wade) zestaw jakis nowych cwiczen ? Prosze o profesonalne odpowiedzi, nie tylko w stylu: " ze zrobilem to sobie na własne zyczenie i ze za błedy młodości trzeba płacić" bo to juz wiem.. Dodam ze nie brak mi samozaparcia i jesli bedzie trzeba moge poswiecic duzo wiecej czasu na codzienne cw. korekcyjne. Jesli to pomoze to mam 20lat, i fizycznie jestem sprawny i bardzo aktywny, trenuje od kilku lat intensywnie Karate, nie rekreacyjnie lecz pod katem zawodów, i stad moje obawy czy kiedys poprostu nie zaczna mnie bolec stopy i plecy w takim stopniu ze bede musiał zrezygnowac i przerzucic sie na szachy.

Pozdrawiam serdecznie i licze na pomoc,

Michał.
napisał/a: AmbitnyInaczej89 2010-06-07 19:17
wysłałem prywatną wiadomość z odpowiedzią :)