Planowanie ciąży a infekcje

napisał/a: kasha64 2017-02-18 13:24
Witam.

Od trzech miesięcy planujemy rozpocząć z mężem starania o dziecko. Z tygodnia na tydzień zmuszeni jesteśmy opóźniać starania, ze względu na różne czynniki. Obecnie oboje jesteśmy po chorobie:
- mąż ostre zapalenie zatok - nie bierze antybiotyku od 1,5 tygodnia
- ja ostre zapalenie krtani + infekcja zatok - nie biorę antybiotyku 4 dni, używam jeszcze sprayu do nosa Fanipos.
Nie wiem ile jeszcze powinniśmy odczekać, żeby wyeliminować ryzyko nieprawidłowości związanych z zażywaniem leków.
Pytałam lekarza internisty ile poczekać, to powiedział że najbezpieczniej będzie za 3 miesiące, ze względu na okres zimowo-wiosenny i zwiększoną z tym zachorowalność. Nie chce czekać aż tak długo, zwłaszcza że ryzyko infekcji trwa cały rok i nie da się go wyeliminować całkowicie.
Proszę o poradę.
napisał/a: yubi 2017-04-26 11:02
Moja ginekolog mi powiedziała też, że trzy miesiące wystarczą, żeby wyeliminować z organizmu wszystkie niechciane substancje w tym nie tylko leki, ale też alkohol i nikotynę (ja akurat nie paliłam nigdy, ale tak mi powiedziała). Dodatkowo zaleciła mi zażywać witaminy dla kobiet w ciąży jeszcze nawet przed staraniami - biorę mama dha premium, bo powiedziała, że w ciąży jest takie zapotrzebowanie na kwas foliowy, że dietą tego nie zrobisz.