Plamy na rękach

napisał/a: grzesiu2400 2015-11-28 20:24
Witam od pewnego czasu zauważyłem dziwne plamy na rękach nie przerażało mnie to lecz dzisiaj w pracy pojawiły się tak intensywne że az zrobiłem zdjęcie i moje pytanie czym to może być spowodowane lub co to wywołuje ??
napisał/a: piotrosiama 2015-11-28 21:56
Czy to chodzi o te czerwone miejsca ? Czy pracujesz w jakiś specjalnych warunkach, te miejsca swędzą, pieką ?
napisał/a: grzesiu2400 2015-11-28 22:01
Nie chodzi o te białe plamy a pracuję w produkcji folii i nie swędzą i nie pieką tylko wyskakują lecz dzisiaj bardzo intensywnie.
napisał/a: grzesiu2400 2015-11-28 22:02
Kurde badania krwi zrobiłem i wszystko w porządku nie wiem co to jest!!!
napisał/a: piotrosiama 2015-11-29 11:16
Nie wiem na czym polega charakter Twojej pracy ale przypuszczam, że możesz mieć do czynienia z jakimiś specyficznymi substancjami. Czy używasz ochronnych rękawic, czy te plamy pokazały się od momentu podjęcia tej pracy względnie w jakimś niedługim okresie ?
napisał/a: grzesiu2400 2015-11-29 12:26
Ciężko mi powiedzieć czy pokazały się od początku podjęcia pracy bo nie przywiązywałem do tego uwagi. Z tego co zauważyłem występują one cały czas tylko mniej i bardziej widoczne w szczególności rano. W pracy kontakt z chemią mam na pewno a rękawic nie używam lecz nie podejrzewam że to był by powód ponieważ będąc na dłuższym urlopie również miałem taki efekt marmurkowy na rękach. Dodam że choruję na wrzodziejące zapalenie jelita grubego ale to chyba też nie ma wpływu na takie przebarwienia skóry.
napisał/a: piotrosiama 2015-11-29 12:32
Nie przychodzi mi do głowy żaden kierunek ew. schorzenia choć ten kontakt z substancjami chemicznymi może źle wpływać. Pewnie będziesz miał niedługo okresowe badania to daj znać co myśli lekarz.
napisał/a: grzesiu2400 2015-11-29 12:36
Tak w styczniu będę miał okresowe po raz kolejny bo w październiku byłem na okresowych to lekarz podpisał mi tylko na 3 miesiące ponieważ podejrzewała u mnie tarczyce i musiałem zrobić badania krwi. Ale tam wyszło wszystko w porządku.