Plamy na rękach i stopach

napisał/a: xelosdzu 2015-01-24 16:36
Witam serdecznie,

Z góry dziękuję za pomoc bo byłem już u kilku dermatologów i żaden mi nie pomógł :(

Sprawa przedstawia się następująco. Mam 27 lat i nigdy w życiu nie byłem na nic uczulony. Około dwa lata temu pojawiły się drobne swędzące (szczególnie w nocy) plamki na stopach (nie podeszwach) i dłoniach (wewnętrzna strona). Po aplikowaniu przez kilkanaście dni maści stereoidalnej oraz tabletkach anty alergicznych przeszło w pewnym stopniu jednak czasami powraca.

Trzy dni termu pojawiło się u mnie ww. uczulenie. Dermatolog stwierdził, że jest to dziwne z uwagi na występowanie plam tylko na rękach i stopach i przepisał mi BedicortG oraz Aerius i dodatkowo Calcium. Oczywiście nic to nie daje i w nocy nie mogę spac przez uporczywe swędzenie. Jedynym ukojeniem jest zimy okład z lodu.

Załączam zdjęcia i mam nadzieję, że ktoś pomoże :)
napisał/a: xelosdzu 2015-01-24 16:37
Jeszcze jedno zdjęcie:
napisał/a: piotrosiama 2015-01-25 01:14
Jeśli te swędzące plamki pokazują się po nocy to ja bym zaczęła od sprawdzenia pościeli i całego miejsca spania.
napisał/a: xelosdzu 2015-01-25 16:38
Pościel zmieniłem, całe miejsce sprawdziłem i odkurzyłem wcześniej. Wydaje mi się, że nie jest to uczulenie od pościeli bo czemu jest tylko w tych miejscach a nie na całym ciele ...
napisał/a: Vattier 2015-01-25 17:09
Czy świąd nasila się po kąpieli? Czy ktoś w rodzinie ma podobne objawy (jeśli nie mieszkasz sam)?
napisał/a: xelosdzu 2015-01-25 19:43
Po kąpieli raczej mnie nie swędzi, nikt w rodzinie nie ma takich objawów.