Plamy na języku

napisał/a: krzysiek6 2009-03-04 18:41
Witam wszystkich ,
moim problemem są plamy na języku o nierównych kształtach. Najlepiej zobrazuje to fotka pod linkiem:
[img]http://img21.imageshack.us/img21/4853/p1300323.jpg[/img]
Białe plamy , czasem są czasem nie, nie boli , nie piecze w sumie nie przeszkadza ale wstyd taki język pokazać. Wygląda troche jak nadżate , troche czerwone w środku.Po mocniejszym szczotkowaniu leci krew. Czasem się nasila czasem przed dłuższy okres brak.Rano czasem spotykam się z białym nalotem na języku. Nie biorę leków tylko witaminki. Chyba na nic nie choruję. Proszę nie wykluczać chorób wenerycznych ale ja nie z takich co się w ten sposób zabawia jak niektórzy pomyślą.

Byłem już u 5 lekarz:
-dentysta powiedział , że to od za częstego mycia żebów. Zabijam dobre bakterie a złe grasują w buzi )))
- 2x rodzinny powiedział, że to od sposobu odżywiania a 1x rodzinny , że to musi zobaczyć laryngolog
-laryngolog powiedział , że nie wiadomo co to jest tylko przeczytał regułkę z książki i w sumie wszystko się zgadzało. Nieszkodliwe , nie wiadomo czemu , nie zarazliwe , nie leczy się.
To mnie wcale nie pociesza!!!!

Pozdrawiam i czekam na odpowiedz : tak to jest TO! jeśli nikt nie wie to może ktoś to ma i walczy z tym
napisał/a: Pysiula1 2009-03-11 22:52
poczytaj sobie "język geograficzny "
napisał/a: krzysiek6 2009-03-21 10:44
O mój Boże! zaden lekarz mi nic na ten temat nie powiedział. Może z wyjątkiem złego odrzywiania. To może być przyczyna. A zagłębiając się w temat to możliwe, że przez alkohol.
Z tego co czytałam jest też 1000 innych możliwości i następne 1000 sposobów na "leczenie".
Najbardziej zaniepokoiło mnie to , iż przydało by się badanie na HIV! Bo brak żelaza to nie taki wielki problem

Ale wielkie dzięki za podpowiedź.
PZDR


iiii jeszcze jedno: dlaczego dziś plamy są a jutro język czyściutki ?? nikt o tym nigdzie nie pisze. Alergie wykluczam.
napisał/a: AliAli 2009-03-31 19:06
Czy juz doszedles co jest przyczyna tych dziwnych plam na Twoim jezyku ?? Gdyz ja u siebie zaobserwowalem rowniez podobna plamke i zastanawiam sie skad mogla sie wziasc ?? Pozdrawiam
napisał/a: kometa9 2009-09-27 09:53
MAM TAKI SAM PROBLEM Z JEZYKIEM.PLAMY POJAWIAJĄ SIĘ I ZNIKAJĄ. DODATKOWO MAM TAŻ POWIĘKSZONE WĘZŁY CHŁONNE SZYJI, ZA UCHEM LEWYM.OD 5 LAT I POWIĘKSZONĄ ŚLINIANKĘ PODŻUCHWOWĄ LEWĄ.BADANIA WYKLUCZYŁY KAMIEŃ. WĘZŁY I ŚLINIANKA NIE SĄ BOLESNE. BOLI MNIE CZASAMI OKOLICA LEWEG STAWU SRONIOWO-ŻUCHWOWEGO. W LEWYM UCHU PRZY RZEŁYKANIU SŁYSZĘ MAŁY TRZASK.W CIĄGU4 LAT BYŁAM U 9 LEKARZY WYKONAŁAM WIELE BADAŃ. I DALEJ NIE WIEM CO MI JEST. MOŻE KTOŚ MI COŚ PORADZI?
napisał/a: krzysiek6 2010-03-08 13:15
Wynika , że to tzw. "język geograficzny". Po prostu zapomniałem o tym i problem "znikł" .
Nie wiem czy juz dłuższy czas nie miałem tych plam czy nie zwracałem na to uwagi.

Pozdrawiam.
napisał/a: beataphoto 2010-09-21 00:34
Nie moge uwierzyc, co Ci dentysta, laryngolog i lekarze powiedzieli!!! Najlepsza odpowiedz od dentysty, ze to od za czestego mycia zebow, buahahahhaha! Tragedia!!!

To jest zdecydowanie jezyk geograficzny. Wystepowanie tych plam wystepuje/nasila sie po zjedzeniu owocow, zwlaszcza cytrusowych. Mnie pierwszy raz taki jezyk sie pokazal w wieku 26 lat ni stad ni zowad, jak sie objadalam truskawkami. Sliwki sa najgorsze- jezyk wrecz szczypie.Tez zajelo mi troche, zeby do tego dojsc... Uwielbiam owoce, jem ich mnostwo i sie nie przejmuje Moze w Twoim przypadku cos innego to powoduje te objawy, ale nie sadze, zeby to byl alkohol (no chyba, ze pity z sokiem pomaranczowym bacz greipfrutowym, to tak ) Niestety nie ma na to lekarstwa... to tak jak z opryszczka, raz ja dostaniesz i sie jej nie pozbedziesz. Jedyne, co mozemy zrobic to, wzmacniac nasz system immunologiczny i dbac o siebie. Powodzenia!
napisał/a: friga 2010-10-14 23:13
witam
pewnie juz pozno po fakcie pisze ale moze jeszcze dalej masz takie objawy. nie wiem czy nie jest to spowodowane brakiem zelaza!najlepsze byloby zrobic morfologie!takie zmiany moga byc przyczyna braku zelaza leczenie bardzo latwe tardyferon fol + mbe dla wzmocnienia.jesli zastosowales inna kuracje napisz jeste ciekawa co pomoglo
napisał/a: larix 2011-07-06 21:07
Witam. Postanowiłem odświeżyć temat, bo może mój post pomoże niektórym osobom. Otóż identyczne objawy na języku miałem, gdy zachorowałem na kandydozę, po leczeniu antybiotykiem. Laryngolog i lekarka specjalizująca się w chorobach błon śluzowych także wmawiali mi że to język geograficzny. Co ciekawe takich objawów nie miałem przed zachorowaniem. Po tym jak trafiłem na mądrą lekarkę, która leczyła mnie flukonazolem i nystatyną objawy "języka geograficznego" całkowicie ustąpiły. Myślę że język geograficzny bywa dość często mylony ze z grzybicą jamy ustnej albo jest grzybicą. Przynajmniej tak było w moim przypadku.
napisał/a: kris1982 2013-02-12 00:27
Krzysiek6 czy już wiesz co to jest? za dziadostwo mnie już męczy od dwóch lat i nie ma zamiaru zniknąć widzę dodam że moją ilość badań na różne rzeczy ciężko by zliczyć żadnych bakterii i grzybów wymazy powtarzane około 10 razy