Plamy na całym ciele i stan podgorączkowy

napisał/a: franko 2007-11-28 19:39
Witam
U mojej mamy z dnia na dzień wyskoczyły czerwone plamy i plamki na całym ciele... skupiają się głównie na udach, rękach (w okolicach pach), na plecach, na nogach powyżej kostek, trochę też na brzuchu. Ma też podniesioną temperaturę (powyżej 37st.C).

Nigdy wcześniej czegoś takiego nie miała!.

Dzisiaj była u lekarza rodzinnego i powiedział że nie wie co jej jest!, powiedział tylko że gardło jest w porządku i dał jaką maść na uczulenie czy coś takiego (mama nie jest alergikiem!, miała robione badania w tym kierunku rok czy dwa lata temu).

Może ktoś się spotkał z czymś takim i może pomóc?. Czym to może być spowodowane?.

acha mama skarży się też na ból głowy i kości
napisał/a: jamaniek 2007-12-02 17:16
Może trochę późno to piszę ale jak lekarz rodzinny nie wie co to jest to ja bym poszedł do innego (może inny bedzie wiedzial) lub odrazu na pogotowie dzwonił. Ze zdrowiem żartów nie ma.
napisał/a: franko 2007-12-07 23:16
Mama pojechała do dermatologa, który stwierdził że to chyba jakaś ostra pokrzywka i skierował ją do szpitala.

Przeleżała w szpitalu tydzień i ją wypuścili bez konkretnej diagnozy (nie wiedzą do końca co to jest)

Wyniki jakichś dodatkowych badań krwi mają być dopiero za dwa tygodnie. Z podstawowych badań nic nie wynikło.

Plamy nie ustąpiły w ogóle, a nawet się nasiliły pomimo podawania w szpitalu lekarstw, zastrzyków odczulających, oraz nawet chyba jakichś sterydów.

Szkoda gadać...
...mam nadzieję że kiedyś zacznie to cholerstwo ustępować...
napisał/a: piotrek303 2008-02-22 21:16
Witam franko jak możesz odpisz czy Twoja mama jest już zdrowa. Dzisiaj u mojej mamy wystąpiły identyczne objawy. Jak czytam Twój post to normalnie tak jak bym sam napisał. Plamy ma na udach i przedramieniach, a przybywają jak grzyby po deszczu. Od rana jest ich coraz więcej. Tydzień wcześniej mama była w szpitalu dermatologicznym i może coś z tamtąd przyniosła. Proszę o pilną odpowiedź, może już wiesz co to jest.
Pozdrawiam.
napisał/a: franko 2008-02-24 13:09
Witam

Tak jest już zdrowa, po 2 tygodniach od wyjścia ze szpitala plamy powoli zaczęły znikać. Oczywiście brała wiele równych lekarstw i smarowała to maścią, którą przepisano jej w szpitalu.

Rozszerzone badani krwi nie wykazały nic. A ostateczna diagnoza na wypisie ze szpitala to "ostra pokrzywka".

Zdecydowanie Twoja mama powinna się udać do dermatologa, który albo sam będzie ją leczył albo skieruje do szpitala.

pozdrawiam
napisał/a: piotrek303 2008-02-25 20:30
Dziękuję za odpowiedź. Moja mama miała na jutro wyznaczoną wizytę u dermatologa, ale na szczęście wczoraj objawy zaczęły stopniowo ustępować i dziś jest już całkiem dobrze, więc chyba jutro nie pójdzie do lekarza. Jeszcze raz bardzo dziękuję za odpowiedź i pozdrawiam. Piotr.