Plamy na brzuchu

napisał/a: Andrzej.25 2013-11-04 21:00
Witam. chcialbym sie dowiedziec na temat plam ktore dostalem na brzuchu pozniej przeniosly sie na plecy i uda. nie wiem co to jest. jestem za granica wiec narazie do lekarza nie ide dopiero jak zjade do polski lecz bardzo chcialbym wiedziec co to jest. napoczatku te plamki sa male i czerwone i swedzace,powoli sie powiekszaja i jak juz sie powieksza to powyzej 3 cm robi sie czerwony pierscien. najwiekszy mam 6 cm srednicy. mam pare zdjec. Prosze o odpowiedz. z gory dziekuje
napisał/a: ~Anonymous 2013-11-04 21:39
Wygląda jak rumień wędrujący po ugryzieniu kleszcza. Radzę jak najszybciej odwiedzić lekarza! Pozdrawiam.
napisał/a: Andrzej.25 2013-11-04 21:58
LEcz od roku zaden klesz wlasnie mnie nie ugryzl.
napisał/a: ~Anonymous 2013-11-04 22:22
Rumień może być skutkiem ukąszenia przez niezauważonego kleszcza. Mimo wszystko radzę udać się do lekarza.
napisał/a: Expert LeczPaznokcie 2013-11-18 13:07
Witam,
Zdjęcia nie są dość wyraźne. Objawy mogą sugerować grzybicę. Należałoby wykonać badanie mykologiczne. Jeśli nie ma Pan takiej możliwości, można spróbować maść przeciwgrzybiczą (proszę zapytać w aptece jaką można kupić bez recepty). Bardzo rzadko rumień wędrujący może mieć kilka ognisk, najczęściej jest to pojedyncza zmiana. Wywiad i objawy nie przemawiają za takim rozpoznaniem.