Plamy i rany na języku

napisał/a: moop 2012-12-13 12:09
Dzień dobry.
Od dłuższego czasu mam uciążliwy problem z językiem. Opiszę objawy - może ktoś z Was spotkał się z czymś takim i będzie w stanie mi poradzić, w którym kierunku podjąc leczenie i jakie badania zrobić.

Mam 52 lata, od dziecka mam różne problemy alergiczne typu wysypki skórne, łzawienie oczu, katar sienny, kaszel, chrypka itp.
Testy skórne i pokarmowe jednak nie wykazują konkretnych przyczyn. W wieku 45 lat zaczęłam leczenie niedoczynności tarczycy. A od roku mam problem którego w żaden sposób nie mogę wyleczyć.

Rok temu pękł mi język i zaczął krwawić, pojawiły się na nim bolesne nadżerki oraz brzydki szaro zielony nalot. Nadżerki są tylko po jednej stronie języka.
Próbowałam różnych metod leczenia zalecanych przez lekarzy specjalistów, łącznie z wymianą plomb amalgamatowych. Pobierany był wycinek z języka i był gruntownie przebadany (także na obecność grzybów). Badanie wykazało przewlekły stan zapalny. Byłam u wielu specjalistów zalecili mi szukać przyczyny od środka. Badanie ana1 - pozytywny. Ana2 - górna granica. Stosowałam różnego rodzaju płukanki, żele, maści, piłam różne zioła przez ponad 3 miesiące. Smarowałam język corhydronem i tylko po nim była niewielka poprawa; w momencie gdy przestawałam smarować dolegliwości powracały.

Może ktoś z Was miał styczność z taką dolegliwością bądź ma pomysł co jeszcze przebadać?

Będę wdzięczna z porady i pomoc.
napisał/a: ratownik_0395 2012-12-13 18:28
Witaj !
Była diagnozowana wątroba ? Chociaż by ALT, AST, GGTP, bilirubina, badanie moczu ?
napisał/a: moop 2012-12-14 11:31
Wszystkie te badania miałam robione. I wszystkie wyszły w normie - nie wykazały nic niepokojącego.
Kończą mi się pomysły co jeszcze można sprawdzić.
napisał/a: ratownik_0395 2012-12-14 16:13
Jakieś leki są przyjmowane na stałe ? Wymaz z gardła byl pobierany ?
napisał/a: moop 2012-12-17 11:08
Wymazu z gardła nie miałam, był natomiast pobierany z języka - nic nie wykazał.
Spróbuję zrobić ten wymaz z gardła.

Leki:
letrox - (tarczyca) - codziennie 150 mg
atori - (cholestelor) - co drugi dzien

Mam jeszcze skierowanie na gastroskopię, którą zamierzam niebawem zrobić.
napisał/a: moop 2012-12-18 08:00
Znalazłam jednak wymaz z gardła - był robiony na początku, kiedy pierwszy raz pojawiły się dolegliwości opisane powyżej.
Wymaz nic niepokojącego nie wykazał.