Plamki w plwocinie.

napisał/a: Łapacz-Alergenów 2013-04-15 12:56
Od pewnego czasu zastanawiają mnie pojawiające się w mojej plwocinie szare plamki, chciałabym się dowiedzieć czym mogą być spowodowane. Jestem pod opieką alergologa i laryngologa, ale jakoś nie potrafili mi odpowiedzieć na pytanie dlaczego pojawiają się takie plamki.
Kilka danych o mnie i chorobie:
-X.2011 pojawia się kaszel i katar
-II.2012 RTG płuc i zatok, wszystko ok.
-IV.2012 stwierdzona alergia
-IX.2012 stwierdzony przewlekły nieżyt sluzówki nosa, zatok, gardła, krtani itd plus lekko ropne migdały
-III.2013 Spirometria 116%

W 2012 miałam również pobierane kilkukrotnie wymaz z nosa i gardła, oraz plwocinę na posiew. Nie wyhodowano flory bakteryjnej.
Plwocina jest zazwyczaj koloru jasno zielonego, prawie bezbarwnego, widać w niej te szare punkciki.
Jestem palaczem, wypalam około pół paczki dziennie, czy te plamki to może być osad od dymu?
Wdzięczna będę za odpowiedź lub nakierowanie gdzie jej szukać (lub jakim badaniem)
napisał/a: ania_2030 2013-04-17 15:10
Witam, nie jestem co prawda lekarzem ale wydaje mi się że plamki są wynikiem palenia papierosów. Też miałam podobnie gdy paliłam, od roku nie palę i nic podobnego już nie zauważyłam. Pół paczki dziennie to niedużo więc zastanów się nad rzuceniem tego nałogu, napewno będzie łatwiej niż gdybyś paliła 2 paczki. Poza tym dym papierosowy podrażnia śluzówki, więc może to jest powód Twoich dolegliwości.